“PASHA Private Banking” filialının yenilənmiş konsepsiyası çərçivəsində Azərbaycanda ilk dəfə olaraq maliyyə qurumu daxilində müştərilər üçün ölkənin tanınmış rəssamlarının əsərlərindən ibarət sərgi təqdim olunub.
Belə ki, “Reflections” adlanan bu sərgi Samirə Səfinin kurasiyası ilə “BARZA” İncəsənət Bürosu tərəfindən təşkil olunub. Burada Arif Hüseynov, Aida Mahmudova, Ramal Kazım, Niyaz Nəcəfov, Mahmud Rüstəmov, İrina Eldarova, Orxan Hüseynov, Vüqar Muradov, Orxan Qarayev, Anar Hüseynzadə kimi tanınmış azərbaycanlı rəssamların 13 rəsm əsəri və 2 heykəli sərgilənib. İncəsənət icması tərəfindən layiqincə qiymətləndirilən bu rəssamların əsərləri dəfələrlə İngiltərə, Fransa, İtaliya və digər ölkələrdə keçirilən sərgiləri bəzəyib.
“BARZA”, rəssamlara dəstəyin göstərilməsi, sənət layihələrinin təbliği, müxtəlif sərgilərin keçirilməsi, sənət əsərlərinin satışının təşkili də daxil, yaradıcılığın müxtəlif istiqamətlərində fəal surətdə çalışan bir qurumdur. Məsələn, “Reflections” sərgisi son onillikdə fəaliyyət göstərən və incəsənətin özünə münasibətdə eyni bədii mövqeyi paylaşan Azərbaycan rəssamlarının əsərlərini təqdim edir. Onların hər biri üçün sənət həyati əhəmiyyət kəsb edərək, özünü dərketmədə və kainatla münasibətdə bir vasitə rolunu oynayır.
“PASHA Private Banking” blokunun baş direktoru Aqşin Mirzəzadənin sözlərinə görə, “PAŞA Bank”, 15 illik fəaliyyəti ərzində mədəniyyət və incəsənətin inkişafına diqqət yetirməklə, ölkənin və cəmiyyətin dayanıqlı inkişafına töhfə verib.
“İri maliyyə qurumlarına və investisiya şirkətlərinə məxsus ofislərdə belə sərgilərin təşkil olunması təcrübəsi Qərbdə kifayət qədər geniş yayılıb. “PASHA Private Banking” müştəriləri üçün təşkil etdiyimiz sərgi isə Azərbaycan hüdudlarında ilk dəfə yer alıb. Əminəm ki, müştərilərimiz ən müasir bank xidmətlərindən faydalanmaq imkanı ilə yanaşı, həm də yeni ofis konseptində istedadlı rəssamlarımızın işlərindən zövq almaq və müəlliflərlə ünsiyyətdə olmaq fürsətini yüksək qiymətləndirəcək. Bundan əlavə, “PASHA Private Banking” müştərilərinə sərgidə bəyəndikləri sənət əsərlərini almaq imkanı da təqdim olunur. İnanıram ki, peşəkar komandamızın köməyi ilə bu təcrübə, müştərilərimiz arasında incəsənət nümunələrinə investisiya yatırımı üzrə ixtisaslaşan art-menecment sahəsini təbliğ etmək üçün başlanğıc nöqtəsi olacaqdır. Sərvətin idarə edilməsi və artırılması üzrə tam xidmətlər spektri ilə yanaşı, “PASHA Private Banking” komandasının təcrübəsi və biliyi müştərilərimizə həm sözügedən sahədə, həm də təklif etdiyimiz digər investisiya sahələrində düzgün prioritetlər təyin etməyə kömək edəcək”, - deyə A.Mirzəzadə bildirib.
“PASHA Private Banking” müştəriləri üçün təşkil olunan “Reflections” sərgisi 17 avqust 2022-ci il tarixinədək davam edəcək.

Renovated office of PASHA Private Banking presented an exhibition of works by Azerbaijani artists
As part of the redesigned concept of the PASHA Private Banking branch, for the first time in Azerbaijan, an exhibition of works by famous Azerbaijani artists is presented within the walls of the financial institution on display for Private Banking clients.
Thus, the exposition called "Reflections," organized by BARZA Art Bureau under the supervision of Samira Sefi, includes 13 paintings and 2 sculptures. The exhibition presents works by Azerbaijani artists Arif Huseynov, Aida Mahmudova, Ramal Kazim, Niyaz Najafov, Mahmud Rustamov, Irina Eldarova, Orkhan Huseynov, Vugar Muradov, Orkhan Garayev and Anar Huseynzade. The works of these masters are praised by art connoisseurs around the world and have been exhibited more than once at various exhibitions in England, France, Italy and many other countries.
BARZA Art Bureau leads an active work in many areas in the field of art, including supporting artists, helping to promote art projects and organize various exhibitions, in the implementation of works of art, etc. For example, the exhibition "Reflections" presents the works of Azerbaijani artists of the last decade, united by an artistic position in relation to art itself. For each of them, art is vital and represents a way of self-realization and relations with the universe.
According to Agshin Mirzazade, Chief officer of Private Banking of PASHA Bank, during its 15-year activities, PASHA Bank has and continues to pay special attention to the development of culture and arts, contributing to the sustainable development of the country and society.
"The culture of opening such expositions at the offices of large financial institutions and investment companies is quite widespread in the West. The opening of the exposition within the walls of the financial institution for the review of PASHA Private Banking clients is the first such practice in Azerbaijan. We are confident that our clients will appreciate the opportunity to receive first-class banking services, as well as enjoy the works of our talented artists in the concept of a new office and even communicate with the authors of these works. Moreover, PASHA Private Banking provides its clients with the opportunity to purchase works of art they like. I am sure that with the help of the professional PASHA Private Banking team, this will be the first successful experience and the starting point for our customers to master such a promising niche as art management - investing in art objects. Along with a full range of services for the management and enhancement of well-being, the experience and knowledge of the PASHA Private Banking team will help our clients to correctly prioritize both in this and other investment areas we offer, " - summed up A. Mirzazade.
The exposition "Reflections" will continue for PASHA Private Banking customers until August 17, 2022.