Jurnalımızın talismanı olan 13 nömrəsini təsadüfən seçməmişik: o bizə uğur gətirir və buna görə də tez-tez səhifələrində görünür - məsələn, "Redaktorun seçimi", "Çoxbilmiş" və sadəcə "13". Bu ənənəyə sadiq qalaraq, NARGIS Magazine yanvarın 18-də dəbdəbəli Space______________13 incəsənət məkanında 10 illik yubileyi şərəfinə fotoqrafiya sərgisini keçirdi.
Artıq on ildir ki, “NARGIS” jurnalı yerli və xarici rəssamlar və mədəniyyətlər – məşhur dizaynerlər, memarlar, aktyorlar, rejissorlar və musiqiçilər haqqında maraqlı və faydalı məqalələrlə oxucuları sevindirir, həmçinin dünyanın hər yerindən olan fotoqraflar və rəssamlar, ekstravaqant fotosessiyalardan və dizayn həllərindən tutmuş dünyanın hər yerindən ekzotik fotoesselərə qədər – istedadlı insanların gözəl əsərlərinin reproduksiyalarını öz parlaq səhifələrində təqdim edir. Jurnalın direktoru Müjgan Qafarzadə yubiley fotosərgimizin qonaqlarını salamlayarkən qeyd edib.
Ekspozisiyada jurnalımızın həyatındakı ən parlaq hadisələri xatırladan müxtəlif illərdən jurnalların üz qabığı və fotosessiyaları nümayiş etdirilib. Sərginin qonaqları Sitarə İbrahimbəyli, Nəzrin Məmmədova, Ülviyyə Mahmud, Rauf Əsgərov, Nicat Burçiyev, Maya Bağırova, Pərviz Qasımzadə, Aydan Kərimli, Maqnus Raqnvid və başqalarının əsərlərini yüksək qiymətləndirə bildilər.
Sənət məkanının digər tərəfində isə sonda öz kolleksiyasından mini-şou keçirən Uventa moda evi ilə yanaşı, gecənin iki tərəfdaşından biri olan Narmeen Jewelry brendinin məhsulları ilə tanış olmaq olardı.
Qonaqlar ünsiyyətdən, içkilərdən və yeməklərdən, elektron musiqidən həzz aldılar. Əsas attraksionlardan biri də qonaqların elə oradaca yubiley dizaynı ilə xatirə şəkli əldə etmək üçün məmnuniyyətlə obyektiv qarşısında keçdiyi foto zona idi.

Число 13 мы избрали талисманом нашего журнала не зря: оно приносит ему удачу и потому часто фигурирует на его страницах – например, в рубриках «Выбор редактора», «Всезнайка», да и просто «13». Храня верность этой традиции, NARGIS Magazine 18 января открыл фотовыставку, посвященную своему десятилетнему юбилею, в роскошном арт-пространстве Space______________13.
Вот уже целых десять лет NARGIS Magazine не только радует читателей увлекательными и полезными статьями о деятелях искусства и культуры – известных дизайнерах, архитекторах, актерах, режиссерах и музыкантах, отечественных и зарубежных, – но и представляет на своих глянцевых страницах репродукции замечательных работ талантливых фотографов и художников со всего света, от экстравагантных фотосессий и дизайнерских решений до экзотических фоторепортажей из самых разных уголков Земли. Об этом напомнила директор журнала Мюжгян Гафарзаде, приветствуя гостей нашей юбилейной фотовыставки.
В экспозиции были представлены обложки журнала и фотосессии разных лет, напоминающие о самых ярких событиях из жизни нашего журнала. Гости выставки могли по достоинству оценить работы Ситары Ибрагимбейли, Назрин Мамедовой, Ульвии Махмудовой, Рауфа Аскерова, Ниджата Бурчиева, Майи Багировой, Парвиза Гасымзаде, Айдан Керимли, Магнуса Рагнвида и других.
В других зонах арт-пространства можно было ознакомиться с изделиями бренда Narmeen Jewelry, одного из двух партнеров вечера, наряду с домом моды Uventa, который под конец вечера провел мини-показ собственной коллекции.
Гости наслаждались общением, напитками и угощениями, а также электронной музыкой. Одним из главных аттракционов стала фотозона, где гости с удовольствием позировали перед объективом, чтобы тут же получить на память заветный снимок с юбилейным оформлением.