THE RITZ-CARLTON, BAKU AZƏRBAYCANIN KOSMOPOLİT PAYTAXTINDA YENİ LÜKS STANDARTINI TƏLQİN EDİR
The Ritz-Carlton, Baku dinamik şəhərə simvolik brendin əfsanəvi xidmətini və misilsiz imkanlarını gətirərək
qonaqları Odlar Yurdunda qarşılayır.
Azərbaycan paytaxtının mərkəzində The Ritz-Carlton, Baku qonaqları ölkənin füsunkar mədəniyyətinə qərq olmağa dəvət edir. Müasir rahatlığın, yerli adət-ənənələrin və məşhur qonaqpərvərliyin unikal birliyini təklif edən The Ritz-Carlton, Baku Azərbaycanda yeni lyuks standartını müəyyən etdiyi üçün qonaqları unudulmaz xatirələr yaratmağa dəvət edir.
“Biz gözəl Azərbaycanı ziyarət edən qonaqlara yüksək səviyyəli lyuks, intuitiv xidmət və müstəsna imkanlar təklif etməkdən məmnunuq. Əfsanəvi memar Zaha Hadid tərəfindən dizayn edilmiş, şəhərin müasir memarlıq simvolu olan Heydər Əliyev Mərkəzi ilə üzbəüz yerləşən yeni hotel turistlərə bu füsunkar məkana bağlanmaq üçün bir sıra tədbirlər təklif edəcək”, - The Ritz-Carlton, Baku hotelinin baş meneceri Tino Lindner bildirib. “Biz qonaqları və yerli sakinləri qarşılamağı, onlara əfsanəvi Ritz-Carlton xidmətini və Azərbaycanın yerli mədəniyyətini əhatə edən zəngin, orijinal təcrübələr təqdim etməyi səbirsizliklə gözləyirik”.
Azərbaycan – Odlar Yurdu – Şərqlə Qərbi gözəl bir şəkildə birləşdirən mədəniyyət mərkəzidir. Ölkənin kosmopolit paytaxtı olan Bakı Xəzər dənizində sakit bir körfəzdə yerləşir. Şəhərin səs-küylü küçələri saysız-hesabsız muzeylər, konsert salonları və restoranlarla doludur, bu da şəhəri maraqlı səyyahlar üçün mükəmməl məkana çevirir.
Heyrətamiz 33 mərtəbəli The Ritz-Carlton, Baku 190 ədəd geniş qonaq otağı və suitlər təklif edir. Onların çoxunda xüsusi eyvan və terraslar var. Prezident Suite 608 kvadratmetrlik yaşayış sahəsi təklif edir. Bura şəxsi qonaq otağı, rəsmi yemək otağı və idman zalı ilə şəhərin ən böyük suitidir.
Ölkənin bənzərsiz mədəni narrativi The Ritz-Carlton, Baku hotelinin bünövrəsinə ehtiyatla toxunub. Kristina Zanic Design Consultants tərəfindən dizayn edilən hotelin interyeri təyinat yerindən ilham alır və müasir qonaqpərvərliyi tarix, incəsənət və mədəniyyətlə məharətlə birləşdirir. Dizayn çoxqatlı bir şəhəri əks etdirir və Azərbaycanın zəngin təzadlarını bütünlükdə incə şəkildə təsvir edir, dekorativ detallar Bakını təmsil edən naxış və rəngləri əks etdirir.
Hotel yerli rəqqasın müşayiəti ilə Whaletone fortepianosu və ənənəvi Azərbaycan musiqisi ilə gündəlik musiqi performansı da daxil olmaqla bir çox mədəni təcrübə təklif edir. Qonaqlar yerli bitki çayları və ənənəvi şirniyyatlarla gündəlik ritualdan həzz ala bilərlər.
The Ritz-Carlton, Baku hotelində nahar bir kulinariya səyahətidir. Yemək məkanı Tribeca klassik Nyu-York və müasir Kaliforniya mətbəxini təqdim edən amerikan tipli brasseriyadır. Zərif və müasir Blind Tiger barı unikal kokteyllər ən yaxşı alkoqollu içkilər seçimi ilə qarışdığı “speakeasy”konsepsiyasından ilhamlanıb.
Otel əlavə olaraq dünya səviyyəli tədbirlər və görüş imkanları təklif edir. Geniş və cəlbedici Şuşa Bal Zalı qarşılanma, işgüzar görüş və ya zərif qala gecəsi üçün mükəmməl məkandır. Təbii işıqla əhatəli, əlavə funksiyalı sahə və ovsunlayıcı bağ qonaqlar üçün mükəmməl qarşılanma yeridir.
Əlavə istirahət obyektlərinə sifarişli Club Lounge və iki qapalı hovuzu olan Ritz-Carlton Spa, ölkənin göllərindən ilham alan müalicə otaqları, açıq bağ sahəsi və fitnes mərkəzi daxildir. Gənc qonaqlar üçün otel məşhur Ritz Kids proqramını təklif edir.
“The Ritz-Carlton, Baku ölkədə və daha geniş regionda zərifliyi və qonaqpərvərliyi yenidən yaradan müstəsna lüks və zəriflik standartını təqdim edir. Biz bu heyrətamiz məkanı təqdim etməkdən çox məmnunuq və qonaqları gözləntilərindən daha üstün qayğı və sevgi ilə qarşılamağı səbirsizliklə gözləyirik” Lindner qeyd edir.

ОТЕЛЬ THE RITZ-CARLTON, BAKU УСТАНАВЛИВАЕТ НОВЫЙ СТАНДАРТ РОСКОШИ В КОСМОПОЛИТИЧЕСКОЙ СТОЛИЦЕ АЗЕРБАЙДЖАНА
The Ritz-Carlton, Baku приветствует гостей в Стране огней и приносит легендарный сервис бренда и
непревзойденные удобства для динамичного города
Расположенный в самом центре столицы Азербайджана, The Ritz-Carlton, Baku приглашает гостей погрузиться в увлекательную культуру страны. Предлагая уникальное сочетание современных удобств, местных традиций и знаменитое гостеприимство, The Ritz-Carlton, Baku призывает гостей создавать незабываемые воспоминания, поскольку отель устанавливает новый стандарт роскоши в Азербайджане.
"Мы рады предложить гостям высокий уровень роскоши, интуитивное обслуживание и исключительные удобства для посетителей прекрасного Азербайджана. Новый отель, расположенный напротив Центра Гейдара Алиева - современной архитектурной иконы города, спроектированной легендарным архитектором Заха Хадид, предложит множество различных занятий по соединению путешественников с этим увлекательным пунктом назначения", - сказал Тино Линднер, генеральный менеджер The Ritz-Carlton, Baku. "Мы с нетерпением ждем возможности поприветствовать гостей и местных жителей, предоставив им обогащающий, аутентичный опыт, который охватывает легендарный сервис Ritz-Carlton и местную культуру Азербайджана".
Страна огней Азербайджан - это культурный плавильный котел, который прекрасно сочетает Восток и Запад. Баку, космополитическая столица страны, находится в безмятежной бухте Каспийского моря. Шумные улицы города предлагают множество музеев, концертных залов и ресторанов, что делает город идеальным местом для любопытных путешественников.
Высотой в впечатляющие 33 этажа, The Ritz-Carlton, Baku предлагает 190 просторных номеров и люксов, многие из которых имеют частные балконы и террасы. Президентский люкс предлагает 608 квадратных метров, что делает его самым большим люксом в городе с частной гостиной, формальной столовой и тренажерным залом.
Уникальная культурная история страны также тщательно вплетена в полотно The Ritz-Carlton, Baku. Интерьер отеля разработан компанией Kristina Zanic Design Consultants и вдохновлен месторасположением, искусно сочетая современное гостеприимство с историей, искусством и культурой. Дизайн отражает многослойный город и обогащающие контрасты Азербайджана тонко изображены повсюду, с декоративными деталями, отражающие узоры и цвета, которые представляют Баку.
Отель предлагает много культурных впечатлений, в том числе ежедневное музыкальное представление на рояле Whaletone и традиционная азербайджанская музыка в сопровождении местного танцора. Гости могут насладиться ежедневным ритуалом с местным травяным чаем и традиционными сладостями.
В The Ritz-Carlton, Baku ужин – это кулинарное путешествие. Круглосуточный ресторан Tribeca это брассери в Американском стиле, подающий блюда классической Нью-Йоркской и современной калифорнийской кухни. Элегантный и современный бар Blind Tiger вдохновлен уникальной концепцией "спикизи" бара, где крафтовые коктейли сочетаются с тончайшим выбором спиртных напитков.
Кроме того, отель предлагает возможность проведения мероприятий и встреч международного уровня. Экспансивный и уютный банкетный зал Шуша - идеальное место для приема гостей, деловых встреч или элегантных торжественных мероприятий. Пропитанный естественным светом фойе и очаровательный сад являются идеальным местом для приема гостей.
Дополнительные возможности для отдыха включают в себя специально оборудованный клубный лаундж и фирменный Ritz-Carlton Spa включающий в себя два крытых бассейна, процедурные кабинеты, которые были вдохновлены озерами страны, наружный сад и фитнес-центр. Для маленьких гостей отель предлагает культовую программу Ritz Kids.
"The Ritz-Carlton, Baku предлагает исключительный стандарт роскоши и изысканности, который переопределяет элегантность и гостеприимство в стране и за ее пределами. Мы рады представить это потрясающее место и с нетерпением ждем встречи с гостями с уровнем заботы и страсти, который обязательно порадует и превзойдет все ожидания", - сказал Линднер.