THE RITZ-CARLTON, BAKU AZƏRBAYCANIN KOSMOPOLİT PAYTAXTINDA YENİ LÜKS STANDARTINI TƏLQİN EDİR
The Ritz-Carlton, Baku dinamik şəhərə simvolik brendin əfsanəvi xidmətini və misilsiz imkanlarını gətirərək
qonaqları Odlar Yurdunda qarşılayır.
Azərbaycan paytaxtının mərkəzində The Ritz-Carlton, Baku qonaqları ölkənin füsunkar mədəniyyətinə qərq olmağa dəvət edir. Müasir rahatlığın, yerli adət-ənənələrin və məşhur qonaqpərvərliyin unikal birliyini təklif edən The Ritz-Carlton, Baku Azərbaycanda yeni lyuks standartını müəyyən etdiyi üçün qonaqları unudulmaz xatirələr yaratmağa dəvət edir.
“Biz gözəl Azərbaycanı ziyarət edən qonaqlara yüksək səviyyəli lyuks, intuitiv xidmət və müstəsna imkanlar təklif etməkdən məmnunuq. Əfsanəvi memar Zaha Hadid tərəfindən dizayn edilmiş, şəhərin müasir memarlıq simvolu olan Heydər Əliyev Mərkəzi ilə üzbəüz yerləşən yeni hotel turistlərə bu füsunkar məkana bağlanmaq üçün bir sıra tədbirlər təklif edəcək”, - The Ritz-Carlton, Baku hotelinin baş meneceri Tino Lindner bildirib. “Biz qonaqları və yerli sakinləri qarşılamağı, onlara əfsanəvi Ritz-Carlton xidmətini və Azərbaycanın yerli mədəniyyətini əhatə edən zəngin, orijinal təcrübələr təqdim etməyi səbirsizliklə gözləyirik”.
Azərbaycan – Odlar Yurdu – Şərqlə Qərbi gözəl bir şəkildə birləşdirən mədəniyyət mərkəzidir. Ölkənin kosmopolit paytaxtı olan Bakı Xəzər dənizində sakit bir körfəzdə yerləşir. Şəhərin səs-küylü küçələri saysız-hesabsız muzeylər, konsert salonları və restoranlarla doludur, bu da şəhəri maraqlı səyyahlar üçün mükəmməl məkana çevirir.
Heyrətamiz 33 mərtəbəli The Ritz-Carlton, Baku 190 ədəd geniş qonaq otağı və suitlər təklif edir. Onların çoxunda xüsusi eyvan və terraslar var. Prezident Suite 608 kvadratmetrlik yaşayış sahəsi təklif edir. Bura şəxsi qonaq otağı, rəsmi yemək otağı və idman zalı ilə şəhərin ən böyük suitidir.
Ölkənin bənzərsiz mədəni narrativi The Ritz-Carlton, Baku hotelinin bünövrəsinə ehtiyatla toxunub. Kristina Zanic Design Consultants tərəfindən dizayn edilən hotelin interyeri təyinat yerindən ilham alır və müasir qonaqpərvərliyi tarix, incəsənət və mədəniyyətlə məharətlə birləşdirir. Dizayn çoxqatlı bir şəhəri əks etdirir və Azərbaycanın zəngin təzadlarını bütünlükdə incə şəkildə təsvir edir, dekorativ detallar Bakını təmsil edən naxış və rəngləri əks etdirir.
Hotel yerli rəqqasın müşayiəti ilə Whaletone fortepianosu və ənənəvi Azərbaycan musiqisi ilə gündəlik musiqi performansı da daxil olmaqla bir çox mədəni təcrübə təklif edir. Qonaqlar yerli bitki çayları və ənənəvi şirniyyatlarla gündəlik ritualdan həzz ala bilərlər.
The Ritz-Carlton, Baku hotelində nahar bir kulinariya səyahətidir. Yemək məkanı Tribeca klassik Nyu-York və müasir Kaliforniya mətbəxini təqdim edən amerikan tipli brasseriyadır. Zərif və müasir Blind Tiger barı unikal kokteyllər ən yaxşı alkoqollu içkilər seçimi ilə qarışdığı “speakeasy”konsepsiyasından ilhamlanıb.
Otel əlavə olaraq dünya səviyyəli tədbirlər və görüş imkanları təklif edir. Geniş və cəlbedici Şuşa Bal Zalı qarşılanma, işgüzar görüş və ya zərif qala gecəsi üçün mükəmməl məkandır. Təbii işıqla əhatəli, əlavə funksiyalı sahə və ovsunlayıcı bağ qonaqlar üçün mükəmməl qarşılanma yeridir.
Əlavə istirahət obyektlərinə sifarişli Club Lounge və iki qapalı hovuzu olan Ritz-Carlton Spa, ölkənin göllərindən ilham alan müalicə otaqları, açıq bağ sahəsi və fitnes mərkəzi daxildir. Gənc qonaqlar üçün otel məşhur Ritz Kids proqramını təklif edir.
“The Ritz-Carlton, Baku ölkədə və daha geniş regionda zərifliyi və qonaqpərvərliyi yenidən yaradan müstəsna lüks və zəriflik standartını təqdim edir. Biz bu heyrətamiz məkanı təqdim etməkdən çox məmnunuq və qonaqları gözləntilərindən daha üstün qayğı və sevgi ilə qarşılamağı səbirsizliklə gözləyirik” Lindner qeyd edir.

The Ritz-Carlton, Baku welcomes guests to the Land of fire, bringing the iconic brand’s legendary service and unrivalled
amenities to the dynamic city.
Located in the heart of Azerbaijan’s capital, The Ritz-Carlton, Baku invites guests to immerse themselves in the country’s fascinating culture. Offering a unique blend of modern amenities, local traditions, and renowned hospitality, The Ritz-Carlton, Baku welcomes guests to create unforgettable memories as it sets a new standard of luxury in Azerbaijan.
“We are thrilled to offer an elevated level of luxury, intuitive service and exceptional facilities to guests visiting beautiful Azerbaijan. Located across from the Heydar Aliyev Center, a modern architectural icon in the city that was designed by the legendary architect Zaha Hadid, the new hotel will offer an array of activities to connect travelers to this fascinating destination,” said Tino Lindner, General Manager of The Ritz-Carlton, Baku. “We are looking forward to welcoming guests and locals alike, providing them with enriching, authentic experiences that embrace the legendary Ritz-Carlton service and the local culture of Azerbaijan.”
Azerbaijan – the Land of Fire – is a cultural melting pot that beautifully blends East and West. Baku, the country’s cosmopolitan capital, is located in a serene bay in the Caspian Sea. The city’s bustling streets offer myriad museums, concert halls and restaurants, making the city the perfect destination for curious travelers.
Reaching an impressive 33 stories, The Ritz-Carlton, Baku offers 190 spacious guestrooms and suites, many of which have private balconies and terraces. The Presidential Suite offers 608 square meters of living space, making it the largest suite in the city with a private living room, formal dining room and gym.
The country’s unique cultural narrative has also been carefully woven into the fabric of The Ritz-Carlton, Baku. Designed by Kristina Zanic Design Consultants, the hotel’s interior takes inspiration from its destination and artfully blends modern hospitality with history, art, and culture. The design reflects a city of many layers and the enriching contrasts of Azerbaijan are subtly portrayed throughout, with decorative detail reflecting patterns and colors that represent Baku.
The hotel offers many cultural experiences, including a daily music performance with a Whaletone piano and traditional Azerbaijani music, accompanied by a local dancer. Guests can enjoy the daily ritual with local herbal teas and traditional sweets.
At The Ritz-Carlton Baku, dining is a culinary journey. All-day dining venue Tribeca is an American-style brasserie serving classic New York and contemporary Californian cuisine. The elegant & modern Blind Tiger bar is inspired by the unique speakeasy concept where craft cocktails are blended with the finest selection of spirits.
The hotel additionally offers world-class event and meeting facilities. The expansive and inviting Shusha Ballroom is a perfect venue for a welcome reception, business meeting, or an elegant gala. Bathed in natural light, a designated pre-function area and an enchanted garden are the perfect welcome spot for guests.
Further leisure facilities include a bespoke Club Lounge and signature Ritz-Carlton Spa complete with two indoor swimming pools, treatment rooms that draw inspiration from the lakes of the country, an outdoor garden space and fitness center. For younger guests, the hotel offers the iconic Ritz Kids programme.
“The Ritz-Carlton, Baku delivers an exceptional standard of luxury and refinement, one that redefines elegance and hospitality in the country and wider region. We are thrilled to unveil this stunning property and look forward to welcoming guests with a level of care and passion that will be sure to delight and exceed expectations,” said Lindner.