Horoscope. Aprel 2020
Aprel ayı enerji potensialımızdan, hərəkətlərə və əməllərə hazır olmağımızdan məsul olan Mars planeti tərəfindən idarə olunur. Mars iradə gücünün varlığının, idarə və rəhbərlik etmək istəyinin göstəricisidir. Aprel ayında Mars hərəkətlərdə və özünü ifadə etmə azadlığında gözlənilməzliyi daşıyaraq Dolça bürcü altında yerləşəcək. Ayın enerjisi islahatçılığa, mühafizəkarlığı dağıtmağa yönəldilmişdir; azadlıq istəyi, eyni zamanda eqosentrizm, ideoloji könüllülük cərəyanı aktivləşir. Aprel ayı ədalət və insan hüquqları uğrunda mübarizəni daha da artıraraq müstəqil və kreativ şəxslərə üstünlük verəcək. Eyni zamanda bu dostluq, yoldaşlıq, humanist fikirləri müdafiə etməyə çalışan həmfikirlərin birlik dövrüdür. Ancaq tələsiklik və düşünməzlik maddi problemlərə və hətta travmalara, xüsusən də ayaq zədələrinə səbəb ola bilər. Sağlamlıq fəaliyyətinizi ideala çatmağa yönəldin, həm də yalnız özünüz üçün deyil.
Mars QOÇLARI yeni planları və layihələri reallaşdırmağa şövq edəcək. İkinci dərəcəli məsələləri müvəqqəti təxirə salaraq qlobal vəzifələrə cəmləşmək daha yaxşı olar. Həll yollarını cəsarətlə gücləndirin, artıq başladılmış ideyaları sürətləndirin. Dostlarınız və həmfikir yoldaşlarınız bəzən həddən artıq təlaşları ilə qıcıqlandırsalar da, sizi dəstəkləyəcəklər.
BUĞA bürcünün öz iradə gücünü və enerjisini karyera yüksəlişinə yönəltməsi, eləcə də rəhbərlik və liderlik də daxil olmaqla məsuliyyət götürməkdən qorxmaması yaxşı olardı. Evdar Buğaların enerjisini ailə üzvlərinə qarşı ədalətli idarəçiliyə sərf etmələri arzuolunur. Enerjinin həddən artıq çox sərf olması gözlənilir, iş və istirahət balansını qorumağa çalışın.
ƏKİZLƏR Marsın enerjisini yeni bilik və bacarıqların mənimsənilməsinə, eləcə də mövcud ixtisasın təkmilləşdirilməsinə yönəldə biləcək. Həddindən artıq ekstrim və israfa qapılmamaq şərtilə səfərlər və səyahətlər – daha doğrusu sağlamlaşdırma-inkişaf etdirici və mədəni-maarifləndirmə yönümlü əyləncələr uğurlu olacaq.
XƏRÇƏNG öz səylərini maddi rifahına yönəltməlidir. Qazanclı əmlak sözləşməsi imkanı var, sadəcə sənədləşmədə diqqətli olun. Ekstremal təcrübələr arzuolunmazdır: travmatik təhlükəli dövrdür. Ezoterik təcrübələrdən sui-istifadə etməyin – bəlkə də zərərli enerji təsiri ola bilər.
ŞİRLƏRİN öz səylərini tərəfdaşlarla konfliktlərə deyil, ictimai fəaliyyətlərə yönəltmələri yaxşı olardı – o zaman enerjiniz və xarizmanız tələbolunan və məhsuldar olacaq. Bədxahlar təhlükəli ola bilərlər, xüsusən də səlahiyyətinizi şiddətlə davam etdirsəniz və sui-istifadə etsəniz. Həm eşqdə, həm də əməldə olan azadlıq sevgisi və səmimiyyət sizə tab gətirməyə kömək edəcək.
Mars QIZ bürclərinə xroniki xəstəliklərin aşkarlanmasına və nəhayət sağlamlığının qayğısına qalmağa kömək edəcək. İş yerindəki həmkarları ilə anlaşılmazlıq enerji itkisinə səbəb olacaq. Diqqətinizi gündəlik həyat tərzi üzərində cəmləşdirməyə çalışın; balanslı fiziki məşqlər və pəhriz itirilmiş enerjinizi kompensasiya etməyə və sağlamlığınızı bərpa etməyə kömək edəcək.
ƏQRƏBLƏR diqqətli olun, sizin hər zaman yaradıcı olmayan coşqun gücünüz nəzarət altında olmalıdır. Marsın enerjisini məhdudlaşdırıcı köhnə şeylərdən qurtularaq və yeni faydalı şeylər əldə edərək öz yuvanızın yaxşılaşdırılmasına yönəldin. Sərfəli əmlak əldə etməyiniz gözlənilir. Sizin gücünüz və enerjiniz ailənizə və Vətəninizə dayaq olacaq.
Mars OĞLAQLARA özlərini yeni bir şəkildə cəsarətlə ifadə etmək üçün məhdudiyyətsiz imkanlar verərək yeni dəyərlər sisteminin formalaşmasına kömək edəcək. Məhdud düşüncələrdən qurtulmağın və yeni üfüqlər kəşf edərək pul qazanmağın yollarını yenidən gözdən keçirməyin vaxtıdır! Fiziki vəziyyətinizə diqqət yetirin: bəlkə də həyat tərzinizi də dəyişməlisiniz?
Mars TƏRƏZİLƏRƏ enerji və böyük fəthlər etmək üçün güc verir. Ehtiras, sevgi, konfliktlər və barışıqlar. Enerjinin şəxsi münasibətləri pozmaması üçün onu yaradıcı istiqamətə yönəldin, o zaman bəlkə dünyaya parlaqlığı ilə yadda qalan və enerjinizi başqalarına ötürən yeni şedevrlər təqdim edərsiniz. Uşaqlarla münasibət qurmaq üçün də əlverişli zamandır.
Mars OXATANLARI aktivlik üçün rahat hərəkət etmək və əlaqə qurmaq üçün sərbəstliklə təmin edəcək, yeni tanışlıqlar və bəlkə də gələcəkdə yeni tərəfdaşlar tapmağa və ətrafında yeni bir mühitin formalaşmasına kömək edəcək. Təhsil və öz biliyini artırma, səyahətlər, təlimlər - bütün bunlar fayda verəcək. Ümumi sağlamlıq üçün fiziki məşqlər etmək yaxşı olardı.
Mars DOLÇA bürcünün himayəsi altında olduğu üçün onlara hiperaktivlik və nihilizm tendensiyasını bəxş edir. Diqqət: anarxizm və aqressivlik - sizin psixiki sağlamlığınızı pozmaqla təhdid edən partlayıcı bir qarışıqdır! Aspektlər anadangəlmə liderlər və fikir generatorları üçün yaxşıdır, passiv Dolçalar isə prokrust yatağından çıxmaq və öz istedadlarını tam nümayiş etdirmək şansı qazanacaqlar.
Gözlənilməz Mars BALIQLARA komplekslərini cəsarətlə dəf edərək içlərində olan qorxunu və təngə gətirən düşüncələrini üzə çıxarmaq üçün öz ruhlarının sirli dərinliklərinə qərq olmağa kömək edəcək. Bir çox insanın hərəkətlərinin gizli motivləri qapalı təşkilatların işçiləri üçün aydın olacaq, bu da bir çox cinayətlərin üstünü açmağa kömək edəcək.

Horoscope. Апрель 2020
Апрелем управляет планета Марс, отвечающая за наш энергетический потенциал, готовность к действиям и поступкам. Марс – показатель наличия воли, стремления управлять и руководить. В апреле Марс будет находиться в знаке Водолея, неся непредсказуемость в действиях и свободу в самовыражении. Энергия месяца направлена на реформаторство, разрушение рутины; активизируется стремление к свободе, а также эгоцентризм, мировоззренческий волюнтаризм. Апрель будет благоприятствовать независимым и креативным личностям, обостряя борьбу за справедливость и права человека. В то же время это период дружественности, товарищества, объединения единомышленников, стремящихся отстаивать гуманистические идеи. Однако поспешность и необдуманность может привести к финансовым проблемам и даже травмам, в первую очередь ног. Старайтесь направить свою здоровую активность на достижение идеалов, но не только для себя.
ОВНОВ Марс сподвигнет на реализацию новых планов
и проектов. Желательно сконцентрироваться на глобальных задачах, на время откладывая второстепенные. Смело форсируйте решения, катализируйте уже запущенные идеи. Друзья и единомышленники поддержат, хотя иногда будут раздражать чрезмерной суетливостью.
ТЕЛЬЦАМ хорошо бы направить свою волю и энергию на достижение карьерных высот и не бояться брать на себя ответственность, включая руководство и лидерство. Одомашненным Тельцам желательно пустить свою энергию на справедливое руководство домочадцами. Возможен перерасход энергии, старайтесь поддерживать баланс дел и отдыха.
БЛИЗНЕЦЫ сумеют направить энергию Марса на усвоение новых знаний и навыков и повышение уже имеющейся квалификации. Поездки и путешествия будут удачными, если не увлекаться экстримом и излишествами
– скорее увеселениями оздоровительно- развивающей и культурно-просветительской направленности.
РАКАМ стоит направить свое рвение на собственное финансовое благосостояние. Есть возможность выгодных сделок с недвижимостью, только будьте внимательны с документацией. Экстремальные эксперименты нежелательны: период травмоопасен. Не злоупотребляйте эзотерическими практиками – возможно злонамеренное энергетическое воздействие.
ЛЬВАМ желательно направить свои действия на социальную активность, а не на конфликты с партнерами – тогда ваши энергия и харизма будут востребованы и продуктивны. Недоброжелатели могут стать опасными, особенно если вы будете упорствовать и злоупотреблять авторитетом. Свободолюбие и искренность, как в любви, так и в делах, помогут вам выстоять.
ДЕВАМ Марс поможет выявить хронические заболевания и наконец- то заняться своим здоровьем. Недоразумения с коллегами на работе приведут к оттоку энергии. Постарайтесь сконцентрироваться на рутине; сбалансированные физические нагрузки и диета помогут вам компенсировать потерянную энергию и восстановить здоровье.
СКОРПИОНЫ, ваша безудержная сила, не всегда созидающая, должна быть под контролем. Направьте энергию Марса на благоустройство своего очага, избавляясь от ограничивающего старья и обзаводясь новыми полезными вещами. Возможно выгодное приобретение недвижимости. Ваша сила и энергия станут подспорьем роду и Родине.
КОЗЕРОГАМ Марс поможет сформировать новую систему ценностей, даруя им безграничные возможности смело проявить себя по-новому. Время избавляться от ограничивающих взглядов и пересматривать способы заработка, открывая для себя новые горизонты! Внимательно отнеситесь к своему физическому состоянию: возможно, и ваш образ жизни тоже пора скорректировать?
ВЕСАМ Марс дает энергию и внушает азарт к завоеваниям. Страсть, любовь, конфликты и примирения. Чтобы энергия не разрушила личные отношения, направьте ее в творческое русло – тогда, возможно, вы явите миру новые шедевры, которые запомнятся своей яркостью и будут заряжать других вашей энергией. Это также хорошее время для налаживания отношений с детьми.
СТРЕЛЬЦАМ Марс предоставит простор для активности в перемещениях и контактах, поможет приобретать новые знакомства, а возможно, в будущем – и партнеров, и формировать вокруг себя новую среду. Обучение и самообразование, поездки, тренинги – все это пойдет на пользу. Хорошо бы освоить цикл физических упражнений для общего оздоровления.
ВОДОЛЕЯМ Марс, будучи в их знаке, дарует гиперактивность и тенденции к нигилизму. Осторожно: анархизм плюс агрессивность – взрывчатая смесь, грозящая подорвать ваше психическое здоровье! Аспекты хороши для прирожденных лидеров и генераторов идей, а пассивные Водолеи получат шанс сойти с прокрустова ложа ограничений и сполна продемонстрировать свои таланты.
РЫБАМ непредсказуемый Марс поможет окунуться в таинственные глубины собственной души, чтобы высвечивать в ней подавленные страхи и навязчивые мысли, смело преодолевая комплексы. Сотрудникам закрытых организаций станут понятными скрытые мотивы многих чужих поступков, что поможет повысить раскрываемость преступлений.