Bakıda “Force of Love” yaz festivalı keçiriləcək
Mayın 24-dən 26-dək “Space______13” incəsənət məkanında “Force of Love” festivalı baş tutacaq. Festival müxtəlif sənət əsərləri, kitablar, fotoşəkillər, zərgərlik məmulatları, ev və gözəllik ləvazimatları, vintaj çantalar, və geyimlərin nümayiş olunduğu böyük bir sənətkarlıq bazarıdır.
Mayın 24-si və 25-i şəhərimizin sakinləri və qonaqları keyfiyyətli vaxt keçirəcək, hədiyyələr qazanacaq, ödənişsiz baçata rəqsi dərslərinə qoşulacaq, fantastik musiqi və mətbəxdən həzz alacaqlar. Qonaqlar həmçinin övladları və dostları ilə birlikdə qəhvə sənəti, akril boyama, keramika, boşqab boyama, floristika, dekorativ sənət, robotexnika, sabunqayırma, süfrə hazırlama və ətir sənəti üzrə master-klasslara qoşula bilərlər. Bu ustad dərslərinin böyük əksəriyyəti tamamilə ödənişsiz olacaq.
Festival insanlara öz sevdikləri ilə bir araya gəlmək, ünsiyyət qurmaq, yaradıcı layihələrdə iştirak etmək, əylənmək və övladları ilə keyfiyyətli vaxt keçirmək üçün şans yaratmaq məqsədi daşıyan sosial yönümlü bir tədbir kimi nəzərdə tutulub.
Tədbirin bədii hissəsi mayın 26-da baş tutacaq. 19:00-da məşhur stand-up komediyaçıları olan “Comedy Club”, “HB”, “Naşa Raşa” layihələrinin ssenari müəllifi, Şən və Hazırcavablar Klubunun “Bakılı oğlanlar” komandasının ssenari müəllifi Cavid Qurbanov və rejissor, ssenarist, yazıçı, redaktor, “Nə? Harada? Nə vaxt?" hazırcavablar klubunun üzvü Roman Orkodaşvili çıxış edəcəklər.
Festival çərçivəsində tədbirin dəstəkçisi olan Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyi nəzdində olan Mədəni və Yaradıcı Sənayelərinin İnkişaf Mərkəzi hər kəsi öz arzularını gerçəkləşdirməyə, musiqi, rəqs, teatr, yumor, dizayn, memarlıq, moda sənəti, sənətkarlıq və təsviri incəsənət, kino, video, fotoqrafiya, ədəbiyyat, nəşriyyat, televiziya, radio və reklam, oyunlar və kreativ texnologiyalar sahələrində öz istedadlarını nümayiş etdirməyə dəvət edir.
Festival qonaqlara xoş təəssüratlar bəxş etməklə yanaşı maraqlı, interaktiv və yaddaqalan olacaq. Hər birinizi səbirsizliklə gözləyirik!
Mayın 24-si və 25-i festivala giriş ödənişsizdir.
Mayın 26-da keçiriləcək tədbirdə iştirak etmək üçün biletləri https://iticket.az/ saytından əldə edə bilərsiniz.

В Баку пройдет весенний фестиваль “Force of Love”
C 24 по 26 мая в арт-пространстве Space____________13 пройдет фестиваль “Force of Love”. Фестиваль проходит второй год подряд и представляет собой масштабный ремесленный рынок, где будут представлены различные произведения искусства, книги, фотографии, винтажные украшения, виниловые пластинки, товары для дома и красоты, корнеры с едой, одежда, винтажные сумки и многое другое.
Посетив фестиваль 24 и 25 мая, жители и гости нашего города смогут приобрести необычные подарки, присоединиться к открытым занятиям танцами бачата, насладиться фантастической музыкой и кухней и создать незабываемые впечатления. Также вместе с детьми и друзьями они могут принять участие в мастер-классах по кофейному искусству, росписи акрилом, керамике, росписи тарелок, флористике, декоративному искусству, робототехнике, производству мыла, сервировке стола и парфюмерном мастер-классе. Большинство из них пройдет на бесплатной основе.
Фестиваль носит социальный характер, его главная цель – предоставить людям возможность собраться вместе с семьей и друзьями, наладить контакт и создать что-то совместными усилиями, весело и качественно провести время вместе с детьми.
26 мая пройдет художественная часть мероприятия. В 19:00 состоится выступление известных стендап-комиков – сценариста проектов «Comedy Club», «ХБ», «Наша Раша», автора команды КВН «Парни из Баку» Джавида Гурбанова и режиссера, сценариста, писателя, редактора, участника клуба знатоков «Что? Где? Когда?» Романа Оркодашвили.
В рамках фестиваля Центр развития культурных и творческих индустрий при Министерстве культуры Азербайджанской Республики, при поддержке которого пройдет мероприятие, приглашает всех желающих воплотить свои мечты в реальность и продемонстрировать свои таланты в области музыки, танца, театра, юмора, дизайна, архитектуры, искусства моды, мастерства и изобразительного искусства, кино, видео, фото, литературы, издательского дела, телевидения, радио и рекламы, игр и креативных технологий.
Фестиваль будет ярким, интерактивным и запоминающимся. Гости получат массу ярких эмоций и впечатлений. Ждем вас всех!