Cartier, Mandarin Oriental Bodrumda yerləşən yeni butikini açacağı haqqında Bodrumda dəbdəbəli açıqlama verdi.
Bodrum, Cartier – in qlobal pərakəndə satış məntəqələri arasında ən yenisi, Türkiyə Maison regional ekspansiyasiyasında isə dördüncüdür. Kristallik mavi sular və yaşıllıqlar arasında yerləşən Bodrum, həm yerli, həm də əcnəbi ziyarətçiləri cəlb edən təbiət möcüzəsidir.
“Bu gün, Türkiyədə yerləşən dördüncü butikimizi açmaq və bununla da ölkə ilə əlaqələrimizi gücləndirmək Maison üçün çox qürurvericidir. Gerçək inkişaf potensialı olan Türkiyə, möhtəşəm fürsətlər yeridir və bu butik, bizim ölkə ilə gələcəkdə də davam etdirilməsi nəzərdə tutulan, uzun - bir əsrdən çox zamana dayanan, münasibətmizin göstəricisidir”, Sophie Doireau, Orta Şərq, Hindistan, Afrika və Tükiyə üzrə Baş Direktor.
Bodrum, memarlıq və interyer dizaynının yerli çalarlarını nəzərə alaraq Maison kodlarını ifadə etmək üçün zəngin ilham mənbəyidir; butikin dekorları xəfif yaşıl tonlarla, toxunma parçalarla və yuvarlaq künclərlə bəzədilmişdir. Cartier ilə Bodrum arasında dialoq hər yerdə hiss edilir; toxunma həsir divar kağızları yerli sənətkarların yaradıcılığına xitab edir, ipək teksturalar şəhərin florasını və dəniz həyatını, vitrinlərin yuvarlaq kənarları isə sahilboyu çırpınan dalğaları təcəssüm edir. Bu xəyali məkanda Cartier – in zamansız Love, Juste un Clou və Clash de Cartier kolleksiyalarından olan nəfis incəsənət nümunələri toplanmışdır. İkonik modellərdən olan Panthère de Cartier istər qızıl, istərsə də brilliantlarla bəzədilmiş yuvarlaq pişik formaları ilə parlayan zaman, bəylər də Cartier – də öz zövqlərinə uyğun aksessuarlar tapa bilər. Santos de Cartier və Tank kimi şah əsəri olan saatlar, kiçik ölçülü dəri aksesuarlar və yazmaq üçün müxtəlif alətlər. Butikin çöl fasadının dizaynı ilhamını Bodrumun sahilyanında rast gəlinən yumşaq, yuvarlaq dalğaların qatlarından alır. Həmçinin, Cartier – in ikonik hədiyyə bağlaması da çox qatlılığı ilə tanınır. Nəticədə, Bodrumda keçirilən bir çox unudulmaz tətillərin bir hissəsini təşkil edən unikal bir məkan ərsəyə gəlmişdir.
“Yay mövsümündə dünyanın ən çox ziyarət olunan yerlərindən birində Cartier – in mövsümi butikinin açılmasına görə çox şadam. Bodrum, ölkə daxili və xaricindən gələn rəngarəng ziyarətçilərlə dolu canlı şəhərdir. Bu açılış, Türkiyənin hər bir nöqtəsində yerləşən müştərilərimizə göstərdiyimiz xidməti yaxşılaşdırmaq məqsədi daşımağımızda yeni mərhələyə qədəm qoymağımızın göstəricisidir” deyə, Nikolas Martin, Türkiyə üzrə idarə heytərinin sədri bildirdi.
Maison, nəfəs kəsici yeni butiki kəfş etmək üçün müştəriləri və ziyarətçiləri səbibsirliklə gözləyir. Bu, unudulmaz yay mövsümünün çox maraqlı başlanğıcı olacaqdır.

In Bodrum, Cartier makes a magnificent statement with the debut of its new boutique, located at Mandarin Oriental Bodrum.
Bodrum is the latest destination in Cartier’s global retail network, the fourth location for the Maison’s regional expansion in Türkiye. Nestled amidst crystal-clear blue waters and lush green landscapes, Bodrum is a natural marvel that appeals to a diverse range of both local and international visitors.
"Today is a proud moment for the Maison as we open our fourth boutique in Türkiye, strengthening our connections with the country. With a true potential for growth, Türkiye is a place of strong opportunities, and this new boutique represents our will to continue our long-term relationship with the country, dating back to over a century ago.”, said Sophie Doireau, CEO of Cartier Middle East, India, Africa & Türkiye.
Bodrum has proven to be a prolific source of inspiration to express the Maison’s codes with local nuances regarding architecture and interior design; the boutique décor is adorned with soft earthy colours, tactile textures and rounded corners. The dialogue between Bodrum and Cartier is to be observed everywhere; the woven raffia patterned wallpaper pays tribute to the local artisan crafts, the silky textiles bear inspiration from the town’s flora and marine life, the rounded edges of the showcases mirror the lapping waves along the shore. This visionary space is home to a curation of exquisite Cartier pieces, including the timeless Love, Juste un Clou and Clash de Cartier collections. While the iconic Panthère de Cartier designs shine with their alluring curved feline shapes, whether in shades of gold or embellished with diamonds, there is much to be explored by the craftsmanship-appreciating Cartier gentleman, as well. Watch masterpieces, such as the Santos de Cartier and Tank, as well as small leather accessories and writing instruments. The design of the outer boutique façade was inspired by layers, found in the soft, rounded rows of waves on the Bodrum coastline, but most recognisably – in the layering of Cartier’s iconic gift wrapping. The result is a singular location which promises to become part of many Bodrum summers to remember.
"I’m thrilled about the launch of Cartier’s seasonal boutique in one of the most sought out summer destinations in the world. Bodrum is a lively place with diverse audiences visiting from within and outside the country. This opening marks a new phase in our continuous commitment to elevate our clients’ experiences across Türkiye” said Nicolas Martin, Managing Director of Türkiye.
The Maison looks forward to welcoming clients and visitors alike to discover the breathtaking new boutique, making for an exciting start to a memorable summer.