"Siqet" macar dilində "ada" deməkdir, amma bu sadəcə Dunayda yerləşən bir ada deyil. Bu səhərə kimi əyləncəli proqramı olan və inanılmaz line-up ilə beynəlxalq musiqi festivalının keçirildiyi yerdir. İldən-ilə ixtiraçı təşkilatçılar festival qonaqları üçün həqiqətən gözlənilməz sürprizlər hazırlayırlar və dünyanın hər tərəfindən gələn yüz minlərlə turist bütün həftəni istənilən tərzdə canlı musiqidən zövq almaq üçün otelləri və çadırları öncədən bron edirlər.
İspaniya səfərimizdən qayıtdıqdan sonra Nargis'in sosial şəbəkələrində müsabiqə keçirdik və bu müsabiqənin qalibi Səidə Qorbunova oxucularımızla bərabər Sziget avropa festivalını kəşf etmək, üç başdöndürücü günü yaşamaq və gördüklərinin nəticəsini dürüstcə çatdırmaq üçün Mərkəzi Avropaya yollandı. Ən əsası hər şeyi 15 dəqiqə ərzində göstərib məlumat vermək lazımdır!
Soruşacaqsınız ki, bunu necə bacarırıq? Sadəcə hər kiçik video çarxın arxasında laqeyd olmayan insanların birgə əməyi durur, ən sıxıcı təşkilatı məsələlər isə sponsorlarımızın sayəsində sehrli çubuqla həll olunur. Azercell səyahətçilərimizi həyati vacib olan İnternetlə və istənilən yerdə əlaqə qurmaqla təmin edir. PASHA Bank isə valyuta mübadiləsinə vaxt itirməmək və izdiham içində nəğd pul problemi yaşamamaq üçün onların qayğısına qalır. Bundan başqa PASHA Bank Miles & Smiles kartı ilə nağdsız ödəmələr sayəsində biz hər tranzaksiyada mil qazanırıq! Bütün səfərimiz ərzində komfortumuzu və əmin-amanlıqda olmağımızı PASHA Travel öhdəsinə götürüb.

"Sziget" means "island" in Hungarian, but it is not just an island on the Danube. It is an international music festival venue with a 24-hour program and incredible line-up. Year after year, inventive organizers present really unexpected surprises to the guests of the festival, and hundreds of thousands tourists from all over the world book hotels and tents in advance to enjoy a whole week of live sound.
Having returned from our Spanish holidays, we held a contest on Nargis' social networks, and the winner of this contest Saida Gorbunova went to Central Europe to discover one of the largest European festivals, Sziget, to spend three mind blowing days and honestly sum up what was seen. And the most important thing is to tell and show everything in 15 minutes!
You will ask: how are we doing that? Behind each small video stands friendly teamwork of indifferent people, and the most boring organizational issues are solved easily as with a magic wand thanks to the help of our sponsors. Azercell provides our travelers with life-saving access to the Internet and the ability to stay in touch wherever they are. PASHA Bank has made sure we don't waste time exchanging currency and tempting fate by waving around a wallet full of cash in a strange crowded place. Moreover, by making non cash payments with PASHA Bank Miles & Smiles card, we earned miles from every transaction! And our comfort and wellbeing of the whole journey was taken care of by PASHA Travel.