Azərbaycanda "Ekstrasenslərin savaşı" proqramının səkkizinci mövsümünü xüsusi bir diqqətlə izləyirdilər. Bu proqramda Bakıda doğulmuş, xarizmatik və iradəli Qalina Bağırova iştirak edirdi. Budur bu gün bizim Nargismagazine.az saytında bəsirətli, ekstrasens, medium, teleaparıcı və "Ekstrasenslərin gücü" kitabının müəllifi ilə eksklüziv söhbət etmək imkanımız var.
Bağırova Qalina İslam qızı 14 iyun 1958-ci ildə Bakıda anadan olub. Onun qeyri-adi bacarıqlarını tanınmış cadugər olan Məryəm nənəsindən ona keçərək erkən uşaqlıq dövründə ortaya çıxmağa başlamışdı. Onun gücünə Bəy olan babası (İran xəttindən) gələcəyi görmə qabiliyyəti də əlavə olunmuşdu. Taleyin təsadüfü nəticəsində iki nəsil birləşərək, bir-birinin qeyri-adi bacarıqlarını möhkəmləndirdi. Bunun da bariz nümunəsi elə Qalina Bağırova oldu!
Qalina xanım, insan üçün xoşbəxt olmağın universal yolu varmı?
- Universal yol yoxdur. Hər birimiz çoxlu istedadlara sahibik, lakin çox vaxt onlar aşkar olunmur. Xoşbəxt o şəxsdir ki, enerji-informasiya axınına düşür. Yəni insana həyatda kim olacağına, öz qərarlarında və seçimlərində yanılmamağa dair informasiya daxil olur, lakin təəssüf ki, bu cür insanlar azlıq təşkil edir. Bu insanlar, necə deyərlər, altıncı hissə sahib olanlardır. Hər bir insan özünəməxsus xoşbəxt ola bilər: biri işdə, biznesdə böyük nəticələrə nail olur, digəri isə sevgidə və ailədə. Lakin insan nə qədər xoşbəxt olsa da, yenə də nəsə çatışmır.
İnsana daxili rahatlığı və tarazlığı tapmağa nə kömək edə bilər? Bəlkə özünü tənzimləmək, proqramlaşdırmaq üçün hansısa bir yol var?
- İnsanın həyatını, karyerasını, ailə qurmasını düzgün istiqamətə yönləndirməsi, səhv etməməsi və daim bütün həyatı məsələlərdə qalib gəlməsi üçün müəyyən bir proqram seçmək olar. Lakin bu insanın özü, həm də onunla işləyən üçün çox böyük bir əməkdir. Müəyyən suallara cavab tapmaq üçün bizlərə müqəddəs kitabların verildiyini unutmamaq lazımdır.
Mən insanı uğur və müvəffəqiyyətə, eyni zamanda daxili rahatlığa və tarazlığa proqramlaşdıra bilirəm. Bu, bir sıra çalışmalar və göstərişlərdən ibarətdir. Mən elə bil ki, köhnə problemləri və əzab verən fikirləri silirəm və insanı uğur, müvəffəqiyyət yoluna istiqamətləndirirəm. Bəziləri ilə bu tez və dəqiq alınır, problemli və bədbəxt insanlarla isə əlləşmək lazım olur, amma mən yenə də, buna müvəffəq oluram. Kömək etdiyim insanlar məni həyatları boyunca xatırlayırlar. Mən isə çox sevinirəm və Allaha şükür edirəm!
Siz əlamətlərə, xurafata inanırsınızmı?
- Mən çoxdandır ki, müşahidə edirəm və anladım ki, müəyyən işarələr, müəyyən təlqinlər mövcuddur. "Əlkimyagərin" kainatında Dünyada olan hər şeyin harmoniyası o zaman mümkündür ki, bütün varlıqlar və hətta əlamətlər öz həyat yolu ilə getsinlər. Kitabın səhifələrində elə bir insan tapılmır ki, heç olmasa bir dəfə də olsun onun Həyat yolu ona görsənməsin. Lakin hər kəs bu yolla getməyə cəsarət etmir. Bu yoldan çəkinənlər sonradan peşman olur və tam uğura nail ola bilmir. Bu sadəcə bir örnəkdir, həyatda o qədər işarələrlə qarşılaşırıq ki, onlara diqqət yetirmirik. Düzdür, nəticədə biz bütün həyatımızı dəyişə biləcək işarəni dinləməyib və rədd etdiyimizə görə məğlubiyyətimizi qəbul edirik.
Geyimin rəngi gün ərzində müvəffəqiyyətə təsir edirmi?
- Bəli, əlbəttə təsir edir. Mən öz həyatımda müvəffəqiyyətlə Feng Shui tətbiq edirəm, həmçinin hər bir insanın bu və ya digər vəziyyətdə hansı rəngdə geyim geyinməsini asanlıqla müəyyən edən öz astroloji hesabı var. Zəfər və uğur üçün - bir rəng, harmoniya və sakitlik üçün - başqa rəng.
Bir insanın başına pis hadisənin gələcəyini hansısa əlamətlərlə anlamaq mümkündür, yoxsa hər şey təsadüfən baş verir?
- Mənim üçün bu çətin deyil, mən bir baxışla və ya hərəkət ilə bir insanla nə baş verdiyini və onu hansı pis hadisələrin gözlədiyini dərhal müəyyənləşdirirəm. Həyatda təsadüflər baş verir, lakin onlar da bizə Həyat dərsini daha yaxşı mənimsəmək üçün gərəklidir.
Bəs hər bir insanın energetikası barəsində necə? Bu onun üçün nə dərəcədə əhəmiyyətlidir və ona təsir etmək mümkündürmü?
- Hər yerin və və hər şeyin öz energetikası var. Əgər enerji insan bədənindən ayrılsa, o həyatını itirə bilər. Amma enerjiyə təsir etmək olur, bədənə və pis düşüncələrə şəfa vermək bizə verilib.
Bildiyimiz uğur yeni başlayan biznesmenə nə gətirə bilər?
Hər kəsə öz payını: eyni şey birinə müvəffəqiyyət gətirə bilər, digərinə isə - heç bir şey, üçüncüsü isə uğurdan zövq alacaq və əsas məqsədini unudacaq. Bax bunu etməyi məsləhət görmürəm.
Astrologiya barəsində necə? Sizin üçün bu elmdir? Ulduzlara görə bir-birinə uyğun gəlməyən insanlar bir yerdə yaşamağa alışa bilərlərmi, yoxsa onların taleyi əvvəlcədən təyin edilib?
- Astrologiya bütöv bir elmdir və onu dərk etmək üçün illər lazımdır. Əlbəttə ki, bəzi hallarda bir-biri ilə yaşamağa alışırlar, öz xarakterləri səbəbindən dözürlər. Çoxlarının taleyi isə müəyyənləşdirilib.
Hər bir bürcün uğur əldə etməsi üçün hansısa universal yol varmı?
- Yollar çoxdur, lakin məndə bütün bürclər üçün universal üsul var. Bu nədir? Mən susacam, bu mənim sirrimdir.
Maksimal dərəcədə uğurlu keçsin deyə günümüzü nə ilə başlamağı bizə tövsiyə edərdiniz?
Mən günümü təbəssümlə başlayıram və özümü sadəcə uğura proqramlaşdırıram - bu birincisidir. İkincisi - bütün mənfi fikirləri aradan qaldırmaq, rahatlamaq və özünü daxili sakitliyə kökləmək, düşünmədən heç bir addım atmamaq lazımdır. Yalnız bütün bunlara əməl etdikdən sonra yeni günə başlamaq olar.
Yuxulara inanmaq lazımdırmı?
- Peyğəmbərlik yuxuları mövcuddur, hətta İncildə də belə nümunələr var, bunun üzərində durmağı tövsiyə etmirəm, amma qulaq asmaq lazımdır.
Öz gələcəyini bilmək yaxşıdır yoxsa pisdir? Başqasının necə?
- Öz gələcəyini bilmək çox gözəldir, özünü qlobal səhvlərdən qorumaq üçün bir fürsətdir. Başqasının gələcəyini mən dərhal görürəm, sadəcə gözlərinə ya da bədən hərəkətinə və onun geyiminə diqqətlə baxmaq yetərlidir və mənə hər şey aydın olur.
Qadın intuisiyası - sehrdir yoxsa mifdir?
- İntuisiyanı bizə təbiət bəxş edib və onu inkar etmək mümkün deyil, biz onunla anadan olmuşuq. Elə qadınlar var ki, individual sehrə sahibdirlər və onların intuisiyası xüsusi inkişaf edib.
Nəzərə və caduya inanırsınızmı?
- Təəssüf ki, bunların hamısı mövcuddur. Nəzər və cadu - bir növ hipnoz formasıdır.
Şəxsi həyatınızda öz peşəkar bacarıqlarınızdan tez-tez istifadə etmək məcburiyyətində olursunuz?
- Təbii ki şəxsi həyatımda peşəkar bacarıqlarımdan istifadə edirəm, onlarsız olar?
Oxucularımıza tövsiyələriniz və arzularınız.
- Mən oxucularımıza böyük xoşbəxtlik, sevgi və sadiqlik arzu edirəm, hər şeydə həssas olsunlar, səhv etməmək üçün orqanizmlərini və daxili səslərini dinləsinlər, öz üzərlərində həm fiziki, həm də mənəvi cəhətdən işləsinlər. Günə təbəssümlə və pozitivlə başlasınlar! Bu çətin zamanda, biz özümüzü və sevdiklərimizi qorumalıyıq və böyük hərfli İnsan olaraq qalmalıyıq! Hər kəsə uğurlar!
Hər ay Qalina xanım oxucularımıza bu zamanın himayəçiliyini edən bürclərin xüsusiyyətləri haqqında məlumat verəcək. Sentyabr ayı sirli və çalışqan Qız bürclərinə həsr olunub - qaçırmayın!

За восьмым сезоном популярной передачи «Битва экстрасенсов» в Азербайджане следили особенно внимательно: в ней принимала участие уроженка Баку, харизматичная и волевая Галина Багирова. И вот сегодня у нас есть эксклюзивная возможность пообщаться с ясновидящей, экстрасенсом, медиумом, телеведущей и автором книги "Сила экстрасенсов" на сайте Nargismagazine.az.
Багирова Галина Ислямовна родилась 14 июня 1958 года в городе Баку. Ее неординарные способности начали проявляться еще в раннем детстве, перейдя к нашей героине по наследству от бабушки Марьям, известной колдуньи, к чьей силе добавился дар ясновидения дедушки-бека (по иранской линии). Два рода, волею судеб соединившись, усилили неординарные способности друг друга, ярким примером чего и стала Галина Багирова!
Галина ханым, расскажите, существует ли для человека универсальный способ стать счастливым?
- Универсального способа не существует. В каждом из нас заложено очень много талантов, но часто они остаются нераскрытыми, и счастлив тот человек, кто попадает в энергоинформационный поток. То есть человеку приходит информация, кем ему в жизни стать и как не ошибаться в своих решениях и своём выборе, но таких людей, к сожалению, мало. Это люди, имеющие, как принято говорить, шестое чувство. Каждый человек может стать счастливым по-своему: один достигает больших результатов в работе, бизнесе, другой - в любви и семье, но как бы не был человек счастлив, нам вечно чего-то не хватает.
Что может помочь человеку обрести душевный покой и равновесие? Может, есть какой-то способ настроить себя на это, запрограммировать?
- Можно подобрать определенную программу, направить в правильное русло жизнь человека, карьеру, создание семьи, чтобы он не ошибался и все время побеждал в любом жизненном вопросе. Но это очень большой труд, как для самого человека, так и для того, кто с ним работает. Нельзя забывать, что нам даны святые книги, в которых можно найти определённые ответы для себя.
Я могу запрограммировать человека как на удачу и успех, так и на душевное спокойствие и равновесие. Это ряд упражнений и установок, я как бы стираю старые проблемы и мучающие мысли и вывожу человека на дорогу успеха и удачи во всем. С некоторыми быстро и чётко получается, с проблемными и несчастливыми людьми приходится повозиться, но я все равно достигаю успеха. Те, кому я помогла, помнят меня всю жизнь. А я только радуюсь и благодарю Всевышнего за помощь!
Верите ли Вы в приметы, суеверия?
- Я очень давно приглядываюсь и поняла, что существуют определённые знаки, определённые подсказки. Во вселенной «Алхимика» гармония всего на Земле возможна только тогда, когда все существа и даже предметы будут следовать своей Стезе. На страницах книги не встречается ни одного человека, которому бы хоть раз не являлась его Стезя. Однако не все осмеливаются следовать ей. Те, кто отступает от нее, позже раскаиваются в этом и не могут достичь полного успеха. Это всего лишь один пример, а сколько знаков мы встречаем в жизни и не обращаем на них внимания. Правда, впоследствии мы вынуждены признать своё поражение, потому что не прислушались и отмахнулись от подсказки, которая могла бы изменить всю нашу жизнь.
Влияет ли цвет одежды на успех в течение дня?
- Да, конечно влияет. Я успешно применяю фэн-шуй в своей жизни, также у каждого человека есть свой астрологический расчёт, по которому без труда можно определить, какого цвета нужно носить одежду в том или ином случае. На победу и успех - один цвет, для гармонии и спокойствия - другой.
Можно ли по каким-то знакам понять, что человека ожидают неприятности, или все происходит случайно?
- Для меня это не составляет большого труда, я моментально по взгляду или движению определяю, что происходит с человеком и какие неприятности его ждут. Случайности в жизни происходят, но они нам тоже нужны для того, чтобы мы лучше усвоили уроки Школы жизни.
Как насчет энергетики каждого человека, насколько это важно для него, можно ли на нее повлиять?
- Везде и во всем есть своя энергия. Если энергия уйдёт из тела человека, он может лишиться жизни. Но на энергию можно влиять, нам это дано - исцелять тело и дурные мысли.
Что может принести заведомый успех начинающему бизнесмену?
Каждому свое: одно и то же может принести кому-то успех, другому - ничего, а третий будет наслаждаться успехом и забудет свою основную цель. Вот этого делать не советую.
Как насчет астрологии? Для Вас это наука? Могут ли ужиться люди, не подходящие друг другу по звездам, или их судьба заранее предрешена?
- Астрология - это целая наука, и нужны годы, чтоб познать её. Конечно, в некоторых случаях уживаются друг с другом, терпят в силу своего характера. У многих судьба предопределена.
Есть ли какой-то универсальный способ для каждого знака зодиака для обретения удачи?
- Способов много, но у меня есть универсальный способ для всех знаков. Какой это способ? Я промолчу, это моя тайна.
С чего бы Вы посоветовали начинать свой день, чтобы он прошел максимально успешно?
- Свой день я начинаю с улыбки и программирую себя только на успех - это первое. Второе - это убрать все негативные мысли, расслабиться и настроить себя на внутреннее спокойствие, ничего не предпринимать на горячую голову, мысли должны быть спокойными, и только тогда можно начинать новый день.
Нужно ли верить снам?
- Существуют пророческие сны, даже в Библии есть примеры, зацикливаться не советую, но прислушиваться необходимо.
Знать свое будущее – это хорошо или плохо? А чужое?
- Знать своё будущее - это прекрасно, есть возможность уберечь себя от глобальных ошибок. Чужое будущее я вижу сразу, стоит только повнимательнее посмотреть в глаза, или на движение тела и его одежду, и мне все сразу становиться ясным.
Женская интуиция – это магия или миф?
- Интуицию нам подарила сама природа, и отрицать ее невозможно, с ней мы родились. Есть женщины, которые обладают индивидуальной магией, и интуиция у них особенно развита.
Верите ли Вы в сглаз и порчу?
- К сожалению, все это существует. Сглаз и порча - это своего рода формы гипноза.
Часто ли Вам приходится в личной жизни пользоваться своими профессиональными способностями?
- В личной жизни я, естественно, пользуюсь своими профессиональными способностями, куда же без них?
Ваш совет и пожелание нашим читателям.
- Нашим читателям я пожелаю огромного счастья, любви и верности, быть чуткими во всем, прислушиваться к своему организму или внутреннему голосу, чтобы не натворить ошибок, работать над собой, как физически, так и духовно. Начинать свой день только с улыбки и с позитива! В это тяжёлое время мы должны сохранить себя и близких и оставаться Людьми с большой буквы! Всем удачи!
Каждый месяц Галина ханым будет рассказывать нашим читателям об особенностях знака зодиака, под покровительством которого проходит этот период времени. Сентябрь посвящен таинственным и трудолюбивым Девам – не пропустите!