Zero Waste layihəsi çərçivəsində, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə 29 İyun tarixində Xəzər dənizinin Bilgəh sahilində genişmiqyaslı təmizlik aksiyası keçirilib.
Təmizlik aksiyası zamanı sahil zolağı 1200 kiloqram plastik və digər tullantılardan təmizlənib.
Bu cür təmizlik aksiyalarının keçirilməsində məqsəd təbiət ərazilərinin daimi təmizliyini təmin və təşviq etmək, məişət tullantılarının atılmasının qarşısını almaq və ictimaiyyəti ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində mübarizəyə cəlb etməkdir.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi və Nargis Nəşriyyat evi hər kəsi ətraf mühitin mühafizəsinə yönələn bu cür tədbirlərdə fəal iştirak etməyə, təbiətə qayğı və həssas münasibət göstərməyə çağırır.

Zero Waste: вторая уборка NARGIS x Министерство экологии и природных ресурсов
В рамках проекта "Zero Waste" Министерство экологии и природных ресурсов 29 июня организовало масштабный субботник на побережье Бильгях у Каспийского моря.
В ходе акции с береговой линии было убрано 1200 килограммов пластика и других отходов.
Целью таких акций является обеспечение и пропаганда постоянной чистоты природных территорий, предотвращение сброса бытовых отходов, привлечение общественности к участию в природоохранной деятельности.
Министерство экологии и природных ресурсов совместно с издательством "NARGIS" поощряет активное участие в подобных природоохранных инициативах, демонстрируя бережное и чуткое отношение к природе.