Visionnaire Bakıda – dizayn və dəb – dəbənin inkişaf etdiyi paytaxtda – özünün yeni monobrend mağazasını açır.
3 oktyabr tarixində Visionnarie Bakıda, Albert Aqarunov 8b ünvanında yerləşən yeni monobrend mağazasının açılışını qeyd etdi. Açılış ənənə və innovasiyanı məharətlə birləşdirmək bacarığı ilə hər zaman seçilən brendin beynəlxalq genişlənmə strategiyasında mühüm addım oldu.
Visionnaire beynəlxalq səviyyədə qəbul edilmiş meta – dəbdəbəli brendlərdən biri kimi tanınır. Bu yaxınlarda Bakıda açılmış monobrend öz dəyərlərini ali İtalyan sənətkarlığının dəyərləri ilə yanaşı təqdim edir. Mağazanın layihəsi dünyaca məşhur memar və dizaynerlərinlərin işləri ilə ideal balanslaşdırılmış müasirlik, unikallıq və təbiət elementlərini ehtiva edir.
“Bakıda etdiyimiz bu yeni açılışla əlaqədar – Leo Kavalli, baş direktor və həmtəsisçi, deyir – Visionnarie nəinki öz mövqeyini böyük potensialla möhkəmləndirir, həm də bütün dünyaya meta – dəbdəbə konsepsiyasının ixracı missiyasını möhkəmləndirir. Bu missiyamızı biz, əsl incəlik və zamansız estetika manifesti olan sərgi məkanlarımız vasitəsi ilə həyata keçiririk”.
Sərgi salonu şəhərin prestijli mərkəzi rayonunda yerləşən müasir binanın birinci mərtəbəsində qərarlaşıb. Salonunun konsepti – brendin son iki kolleksiyasının: Volare və Nomandın kolleksiyalarının dizaynına verilən dəyərdir. Burada müxtəlif mədəni istinadlar arasında olan təzadlar ahəngdar şəkildə balanslaşdırılmışdır.
Visionnarie – nin bu yeni sərgi məkanında peşəkarlıq və innovasiyanın mükəmməl təcəssümünü ifadə edən, brendin fərqli xüsusiyyəti olan, seçmə sənətkarlıq nümunələrinin toplusunu təqdim edir. Sərgi salonunun parlaq eksponatları arasında – Alessandro La Spada – dan olan mərmər və metal heykəl əsaslı Kerwan masası dizaynın şah əsəridir. Bu sənətkarlıq nümunəsi axıcılıq və təbiətin gücü ilə assosiasiyalar yaradır və masanın üzəri onun möhtəşəmliyini ifadə edən dəyərli mərmər üst hissə ilə tamamlanır. Alessandro la Spadadan olan çarpayının yuvarlaq formaları rahatlıq və eleqantlığın vəhdətini təcəssüm edərək yataq otağında füsünkar və qonaqpərvər ab – hava axtaranların zövqünü oxşayır. Ofis hissəsi üçün Stiv Leung – dan olan Jet Plane gözə çarpır. Bu, özündə funksionallıq və tərzi təcəssüm edən, müasir və dəb – dəbəli dəri örtüklü və metallik detallı mebel sistemidir. Qonaq otağında Mauro Lipparini – dən olan Bastian divanı və Alessandro La Sapdadan olan Babylon Rack divanı rahatlığın iki təfsirini təqdim edir: birinci parlaq, yumşaq və rahat xəttləri ilə istirahətin qeyri – rəsmi anları üçün uyğundur, digəri isə öz modullu quruluşu və metallik detalları ilə müasir eleqantlığı sevənlərin zövqünü oxşayır.

Visionnaire opens a new monobrand store in Baku, the emerging capital of design and luxury.
On October 3rd, Visionnaire celebrated the opening of its new mono- brand store in Baku, located at 8b Albert Aqarunov Street. This event marks an important step in the brand’s international expansion strategy, renowned for its ability to skilfully combine tradition and innovation.
Visionnaire is internationally recognised as one of the most important meta-luxury brands, and in the recently inaugurated mono-brand in Baku, it exemplifies its values along with those of high Italian craftsmanship. The store project blends various perfectly balanced elements, with modernity, uniqueness, and natural elements complemented by the design of world- renowned architects and designers.
"With this new opening in Baku — comments Leo Cavalli, CEO and Co-founder — Visionnaire not only strengthens its presence in a market of great potential but also confirms its mission to export the concept of meta- luxury worldwide, through exhibition spaces that are true manifestos of a sophisticated and timeless aesthetic."
The new showroom is located on the ground floor of a modern building in the prestigious central area of the city. The showroom concept is a tribute to the design language of the brand's latest two collections, Volare and Nomad, where the contrast between different cultural references is harmoniously balanced.
Inside this new exhibition space, Visionnaire presents a selection of iconic pieces, each representing the perfect blend of craftsmanship and innovation, hallmarks of the brand. Among the showroom highlights is the Kerwan table by Alessandro La Spada, a design masterpiece featuring a sculptural marble and metal base that evokes the fluidity and strength of nature, topped by a precious marble top that enhances its majesty. The Aubade bed by Alessandro La Spada, with its enveloping shapes and padded headboard, represents the epitome of comfort and elegance, ideal for those seeking a refined and welcoming bedroom environment. For the office area, the standout is Jet Plane by Steve Leung, a furniture system that combines functionality and style, with leather surfaces and metallic details, designed for a modern and classy office. In the living area, the Bastian sofa by Mauro Lipparini and the Babylon Rack sofa
by Alessandro La Spada offer two interpretations of comfort according to Visionnaire: the former, with its soft and welcoming lines, is perfect for informal relaxation moments, while the latter, with its modular structure and metal details, is designed for those who love contemporary elegance.