5–7 iyun tarixlərində Space____________13 incəsənət məkanında NARGIS jurnalının təşkilatçılığı ilə yaradıcılığı, sənətkarlığı və canlı ünsiyyəti bir araya gətirən genişmiqyaslı “Force of Love” festivalı keçirildi. Festivalın əsas məqsədi ailə, uşaqlar və dostlar ilə birlikdə vaxt keçirməsi, unudulmaz təəssüratlar qazanması və əyləncəli anlar yaşaması üçün imkan yaratmaq idi.
Üç gün ərzində paytaxt sakinləri və qonaqları zinət və interyer əşyaları, kitablar, geyimlər, çantalar və digər məhsullar əldə etmək, həmçinin müxtəlif yemək və içkiləri dadmaq imkanı qazandılar.
Əlavə olaraq festival yaradıcı, maarifləndirici və əyləncəli tədbirlərlə zəngin proqram təqdim etdi. Qonaqlar NARGIS jurnalının baş redaktoru Ülviyyə Mahmud və rəqqas Fərid Mehdiyevlə birlikdə baçata rəqsini öyrəndilər, eyni zamanda rəssamlıq, abstrakt incəsənət, keramika və kətan üzərində rəsm, skrapbukinq, robototexnika, xalçaçılıq, trafaret rəssamlığı və kulinariya üzrə master-klasslarda iştirak edə bildilər. Bundan əlavə, qonaqları Project Flat-ın ləziz təamları, Game Buzz-un oyunları, Bəhram Bağırzadənin kitabları, ənənəvi xına naxışları və həm uşaqlar, həm də böyüklər üçün rəngarəng feys-art gözləyirdi.
Festivalın ilk günü uşaqlara həsr olunmuşdu. Uşaqların Beynəlxalq Müdafiəsi Gününə özəl olaraq əyləncə proqramı çərçivəsində 1 saylı Uşaq Evinin sakinləri üçün tədbirlər Nargis Fund ilə birgə təşkil olundu. Balaca qonaqlar kukla tamaşasına baxdılar, yaradıcılıq master-klasslarda iştirak etdilər, hədiyyələr aldılar və bayram təamlarından zövq aldılar.
İyunun 6-da gələcək nəsillərə qayğını və təbiətlə harmonik birgəyaşayışı simvolizə edən mühüm ekoloji təşəbbüsü ilə ağacəkmə aksiyası keçirildi. Aksiyaya NARGIS jurnalının baş redaktoru Ülviyyə Mahmud rəhbərlik etdi.
İyunun 7-də CineMastercard ilə birgə uşaqlar üçün cizgi filminin nümayişi təşkil olundu. Film gənc qonaqların böyük marağına səbəb oldu, onlara unudulmaz təəssüratlar, çoxlu təbəssüm və xoş əhval-ruhiyyə bəxş etdi.
Festival çərçivəsində tədbirin dəstəkçisi olan Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyi yanında Mədəni və Kreativ Sənayelərin İnkişafı Mərkəzi (Yaradıcı Mərkəz) tərəfindən master-klasslar, stolüstü oyunlar və tematik vorkşoplar təşkil olundu. Bundan əlavə, qonaqlar Mərkəz tərəfindən təqdim olunan gənc yerli brendlərlə tanış ola bildilər.
Tədbirin tərəfdaşlarından biri də Baku City Circuit oldu və onun dəstəyi bu genişmiqyaslı tədbirdə mühüm rol oynadı.
Festival boyu qonaqların rahatlığı üçün BakuBus tərəfindən ödənişsiz avtobuslar fəaliyyət göstərirdi.
Bu üç günü bizimlə bölüşən, onları istilik, sevinc və ilham dolu xüsusi bir atmosferlə zənginləşdirən hər kəsə minnətdarıq. Yeni görüşlərədək!

From 5 to 7 June, the “Force of Love” festival, organised by NARGIS Magazine, took place at the Space____________13 art venue. The large-scale event brought together creativity, craftsmanship, and meaningful social interaction. The festival aimed to create a space where families, children, and friends could come together, enjoy memorable experiences, and spend quality time with one another.
Over the course of three days, residents and visitors of the capital alike were able to purchase jewellery, home decor items, books, clothing, bags, and much more, while also enjoying a variety of food and beverages.
The festival also offered a rich programme of creative, educational, and entertainment activities. Guests had the opportunity to learn bachata together with Ulviyya Mahmud, the Editor-in-Chief of NARGIS Magazine, and dancer Farid Mehdiyev, as well as participate in master classes on painting, abstract art, ceramic and canvas painting, scrapbooking, robotics, carpet weaving, stencil painting, and culinary arts. In addition, guests enjoyed culinary delights from Project Flat, games by Game Buzz, books by Bahram Bagirzade, traditional henna art, and vibrant face art for both children and adults.
The first day of the festival was dedicated to children. In collaboration with Nargis Fund, a special entertainment programme was organised for the residents of Children’s Home No. 1 in celebration of International Children’s Day. Young guests enjoyed a puppet show, participated in creative master classes, received gifts, and enjoyed festive treats.
On 6 June, a tree-planting initiative took place – an important environmental action symbolising care for future generations and harmonious coexistence with nature. Ulviyya Mahmud, the Editor-in-Chief of NARGIS Magazine, led the initiative.
On June 7, a special screening of an animated film for children was organised in partnership with CineMastercard. The film generated great interest among the young guests, giving them unforgettable memories, lots of smiles, and a cheerful mood.
As part of the festival, the Centre for the Development of Cultural and Creative Industries (Yaradıcı Mərkəz) under the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, which supported the event, organised a series of master classes, board games, and themed workshops. In addition, guests could explore emerging local brands presented by the Centre.
Baku City Circuit was also among the event’s partners, and its support played an important role in this event.
Throughout the festival, complimentary BakuBus shuttles were available for guests’ convenience.
Thank you to everyone who shared these three wonderful days with us and filled them with a special atmosphere of warmth, joy, and inspiration. We look forward to seeing you again!