2024-cü il 11–22 noyabr tarixlərində Azərbaycanın Bakı şəhərində keçirilən COP29 qlobal iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə mühüm bir mərhələ oldu. Konfrans 70 000-dən çox nümayəndəni, o cümlədən dövlət başçılarını, siyasət üzrə ekspertləri və ekoloji liderləri bir araya gətirərək, təcili ekoloji problemlərin həlli və davamlı gələcək naminə birgə həll yollarının hazırlanması istiqamətində əməkdaşlıq mühiti yaratdı. Güclü ekoloji təşəbbüsləri və dayanıqlılığa sadiqliyi ilə tanınan NARGIS jurnalı öz fəaliyyətini Yaşıl Zonada yerləşən xüsusi pavilyonda nümayiş etdirdi. Pavilyon jurnalın müxtəlif ekspozisiyalar vasitəsilə ekoloji şüurun təşviqindəki rolunu ön plana çıxarırdı. Bu sərgilər arasında Azərbaycanın müxtəlif regionlarından nadir və nəsli kəsilməkdə olan heyvan növlərini əks etdirən “Wild Life” adlı fotosərgi xüsusi yer tuturdu. Fotolar tanınmış fotoqraf Aleksey Lyokin tərəfindən çəkilmişdir.
Bundan əlavə, pavilyonda dünyanın müxtəlif ölkələrinin ikonlaşmış dizayn nümunələrindən ilhamlanan eko-mebel sərgisi də təqdim olunurdu. Hər bir eksponat dayanıqlılıq prinsiplərini ön plana çıxarmaqla yanaşı, qlobal dizayn mədəniyyətini səciyyələndirən unikal sənətkarlıq ənənələrinə hörmət əlaməti olaraq hazırlanmışdır. NARGIS pavilyonunu ziyarət edən çoxsaylı qonaqlar jurnalın ekoloji təşəbbüsləri ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə etdilər. Komanda öz layihələri haqqında ətraflı məlumat təqdim edərək dayanıqlılıq anlayışının daha dərindən başa düşülməsinə töhfə verdi. Bununla yanaşı, NARGIS komandası tədbir çərçivəsində digər pavilyonları da ziyarət edərək qonaqlarla ünsiyyət qurdu və qısa müsahibələr apardı. Bu yanaşma tədbirin ümumi atmosferini əks etdirməyə, müxtəlif baxış bucaqlarını toplamağa və geniş ictimaiyyətlə əlaqələri daha da gücləndirməyə imkan yaratdı, eyni zamanda ekoloji məsuliyyət mesajını təşviq etdi.

COP29, held in Baku, Azerbaijan from November 11-22, 2024, was a pivotal moment in the global fight against climate change. The conference brought together over 70,000 delegates, including heads of state, policy experts, and environmental leaders, all working together to address urgent environmental challenges and collaborate on solutions for a sustainable future.
NARGIS Magazine, known for its strong environmental initiatives and ongoing commitment to sustainability, showcased its efforts at a dedicated pavilion in the Green Zone. The pavilion highlighted the magazine’s role in promoting eco-consciousness through a range of exhibits. Among these was the photo exhibition "Wild Life," which featured rare and endangered species of animals from different regions of Azerbaijan, captured by renowned photographer Aleksey Lyokin.
Additionally, the pavilion displayed an eco-furniture exhibition, featuring pieces inspired by iconic design masterpieces from around the world. Each piece was carefully crafted to celebrate sustainability while honouring the unique artistry that defines global design culture.
Numerous visitors to the NARGIS pavilion had the opportunity to learn about the magazine's environmental initiatives. The team provided detailed insights into their projects, fostering a deeper understanding of sustainability. In addition, the NARGIS team actively explored other pavilions at the event, engaging with guests and conducting short interviews. This approach allowed them to capture the event's atmosphere and gather diverse perspectives, strengthening their connection with the broader community while promoting their message of environmental responsibility.