2024-cü il 11–22 noyabr tarixlərində Azərbaycanın Bakı şəhərində keçirilən COP29 qlobal iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə mühüm bir mərhələ oldu. Konfrans 70 000-dən çox nümayəndəni, o cümlədən dövlət başçılarını, siyasət üzrə ekspertləri və ekoloji liderləri bir araya gətirərək, təcili ekoloji problemlərin həlli və davamlı gələcək naminə birgə həll yollarının hazırlanması istiqamətində əməkdaşlıq mühiti yaratdı. Güclü ekoloji təşəbbüsləri və dayanıqlılığa sadiqliyi ilə tanınan NARGIS jurnalı öz fəaliyyətini Yaşıl Zonada yerləşən xüsusi pavilyonda nümayiş etdirdi. Pavilyon jurnalın müxtəlif ekspozisiyalar vasitəsilə ekoloji şüurun təşviqindəki rolunu ön plana çıxarırdı. Bu sərgilər arasında Azərbaycanın müxtəlif regionlarından nadir və nəsli kəsilməkdə olan heyvan növlərini əks etdirən “Wild Life” adlı fotosərgi xüsusi yer tuturdu. Fotolar tanınmış fotoqraf Aleksey Lyokin tərəfindən çəkilmişdir.
Bundan əlavə, pavilyonda dünyanın müxtəlif ölkələrinin ikonlaşmış dizayn nümunələrindən ilhamlanan eko-mebel sərgisi də təqdim olunurdu. Hər bir eksponat dayanıqlılıq prinsiplərini ön plana çıxarmaqla yanaşı, qlobal dizayn mədəniyyətini səciyyələndirən unikal sənətkarlıq ənənələrinə hörmət əlaməti olaraq hazırlanmışdır. NARGIS pavilyonunu ziyarət edən çoxsaylı qonaqlar jurnalın ekoloji təşəbbüsləri ilə yaxından tanış olmaq imkanı əldə etdilər. Komanda öz layihələri haqqında ətraflı məlumat təqdim edərək dayanıqlılıq anlayışının daha dərindən başa düşülməsinə töhfə verdi. Bununla yanaşı, NARGIS komandası tədbir çərçivəsində digər pavilyonları da ziyarət edərək qonaqlarla ünsiyyət qurdu və qısa müsahibələr apardı. Bu yanaşma tədbirin ümumi atmosferini əks etdirməyə, müxtəlif baxış bucaqlarını toplamağa və geniş ictimaiyyətlə əlaqələri daha da gücləndirməyə imkan yaratdı, eyni zamanda ekoloji məsuliyyət mesajını təşviq etdi.

COP29, прошедшая в Баку, Азербайджан, с 11 по 22 ноября 2024 года, стала важным этапом в глобальной борьбе с изменением климата. Конференция объединила более 70 000 делегатов, включая глав государств, экспертов в области политики и лидеров экологического движения, совместно работающих над решением актуальных экологических проблем и поиском решений для устойчивого будущего. Журнал NARGIS, известный своими масштабными экологическими инициативами и последовательной приверженностью принципам устойчивого развития, представил свою деятельность в отдельном павильоне Зелёной зоны. Экспозиция подчеркнула роль журнала в продвижении экологической осознанности посредством ряда выставочных проектов. Среди них особое место заняла фотовыставка «Wild Life», на которой были представлены редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды животных из различных регионов Азербайджана. Фотографии были сделаны известным фотографом Алексеем Лёкиным.
Кроме того, в павильоне была представлена выставка эко-мебели, включающая предметы, вдохновлённые знаковыми мировыми дизайнерскими шедеврами. Каждый экспонат был тщательно создан с акцентом на устойчивость, одновременно отдавая дань уникальному художественному наследию мировой дизайнерской культуры. Многочисленные посетители павильона NARGIS получили возможность ознакомиться с экологическими инициативами журнала. Команда представила подробную информацию о своих проектах, способствуя более глубокому пониманию принципов устойчивого развития. Помимо этого, представители NARGIS активно посещали другие павильоны, общались с гостями и проводили короткие интервью. Такой подход позволил передать атмосферу мероприятия и собрать разнообразные мнения, укрепляя связь с широкой общественностью и продвигая идею экологической ответственности.