2024 – cü ildə Villeroy & Boch butiki möhtəşəm hadisəni qeyd edir – məşhur Avropa brendinin Azərbaycanla əməkdaşlıq tarixi 1999 – cu ildən başlayır.
Bu əməkdaşlığın təşəbbüskarı və aktiv iştirakçısı kimi İtaldizain şirkəti çıxış etmişdi. Bu şirkət bu günədək əfsanəvi Villeroy & Boch brendini ölkəmizdə təmsil edir.
Əsrin dörddə birini əhatə edən əməkdaşlıq, əsl qarşılıqlı ehtiram simvolu və etibarlı iş və yaradıcı müttəfiqlik nümunəsidir. Villeroy & Boch kimi zəngin tarixə malik brend üçün bu xüsusilə vacibdir. “İtaldizain – nın simasında etibarlı və zamanla sınanmış tərəfdaş tapdıq. 25 il ərzində əməkdaşlığımız qarşılıqlı etibara və ümumi dəyərlərə əsaslanıb. Bu da bizə, Azərbayca müştərilərimizə göstərdiyimiz xidmətin ən yüksək standartlara çatmasına şərait yaradıb” - Villeroy & Boch satış direktoru, Andreas Şenfelder bildirmişdir. Keçən il brendin əlamətdar tarixi qeyd etməsi də simvolik hadisədir: şirkətin 275 yaşı tamam oldu.
Ailə çini emalatxanası, Lotaringiya sakini, sarayda polad işi ilə məşğul olan və hökmdar bombardiri olmuş Fransua Boş tərəfindən 1748 -ci ildə təsis edilmişdir. Yüksək keyfiyyəti, nəfis dizaynı və geniş auritoriya üçün daha əlçatan olmasına görə çini qab – qacaq qısa zaman ərzində rəğbət qazanmışdı. Qısa zaman ərzində Fransua və onun oğulları çini istehsalı sənətinin incəliklərinə yiyələnmiş və ailə biznesi uğurlu müəssisəyə çevirmişdi. Təxminən üç yüz il sonra bu müəssisə zəngin tarixə malik və məhsulları 125 ölkədə təqdim olunan çini sənət sahəsində dəb diktatoru olan brendə çevrildi. 1999 – cu ildən etibarən isə brendin siyahısına Azərbaycan da əlavə olundu.
Italdizain Bakıda brendin ilk butikini açdıqda, azərbaycanlılar Avropanın əfsanəvi istehsalçısının möhtəşəm məhsullarını öz gözləri ilə gördülər. Əsrarəngiz çini məmulatlarının çeşidi – güldanlar və servizlər, çay və qəhvə dəstləri – dörddə bir əsr müddətində yeddi dəfə artdı, butik isə öz ölçülərini genişləndirdi və hətta ikinci satış nöqtəsini də açdı.
Villeroy & Boch – un füsünkar sənət nümunələri Azərbaycanda sadiq pərəstişkarlarını tapdı. Şirkət nəinki öz müştəri bazasını formalaşdırdı, həmçinin də müştəriləri ilə qarşılıqlı etibara, ehtirama və ümumi dəyərlərə əsaslanmış dost münasibətləri qurdu.
“Azərbaycanlılar çox ailə yönümlüdürlər, bu da dekor seçiminə böyük təsir göstərir. Burada əsas tələbat French Gardens və Audun kimi klassik kolleksiyalarımızadır”, - Andreas Şenfelder əlavə etdi.
İtaldizain – nin simasında, şirkət etibarlı, zamanla sınanmış və hər bir vəziyyətdə güvənə biləcəyi tərəfdaş tapdı. Bədii zövqün inkişafı, estetik üfüqlərin genişləndirilməsi və çini sənətinin tarixinə qərq olma – İtaldizain və Villeroy & Boch – u artıq uzun illərdir ki, birləşdirən məqsədlər və istiqamətlərdir.
Tərəfdaşlar onlarla birgə layihə, süfrənin bəzədilməsi üzrə mater – klass, həmçinin, tətbiqi sənətin tarixinə və süfrə bəzədilməsinin müasir tendensiyalarına həsr edilmiş təhsil və təlim tədbirləri təşkil etmiş və həyata keçirmişdi. Əlamətdar hadisələr arasında – heydər Əliyev fondunun vitse – prezidenti, istedadlı rəssam Leyla Əliyeva ilə əməkdaşlığı da göstərmək olar. Leyla xanım brendin 270 illiyinə həsr edilmiş məşhur “Yeni dalğa” seriyasının çərçivəsində eksklüziv fincan dizaynları üzərində çalışmışdı.
275 illiyi qeyd edilən ildə Villeroy & Boch tanınmış azərbaycanlı influenserləri Mettlach, Almaniyada yerləşən müəssisəni ziyarət etməyə dəvət etmişdi. Bu layihə sayəsində influenserlər brendin zəngin tarixi qərq olmuş, yerli sənətkarların əziyyətli və virtuoz işi ilə şəxsən tanış olmuşlar.
Qız qalasının önündəki meydanda yerləşmiş yeni il şam ağacının Villeroy & Boch çini boşqabları ilə bəzədilməsi, Bakıda qeyd edilən qış bayramlarının ayrılmaz hissəsinə çevrilmişdi. Şam ağacının dekoru hər il yenilənərək, şəhər sakinlərinə və qonaqlara bayram əhval – ruhiyyəsi bəxş edir. 2024 – cü ilin dekabr ayında bu ənənə yeni şam ağacı oyuncaqları kolleksiyası ilə davam etdiriləcəkdir.
Sizi Villeroy & Boch butiklərinə baş çəkməyə, alman çini qab – qacaq istehsalçısının füsünkar kolleksiyalarla tanış olmağa və interyerinizi bəzəyəcək və ya dostlarınız və yaxınlarınız üçün möhtəşəm hədiyyəyə çevriləcək seçimlərinizi etməyə dəvət edir.
Ünvan və əlaqə üçün telefon nömrələri:
Villeroy &Boch Butik, 28 May küçəsi, 22A
+994124980333 /+994512445267
Villeroy &Boch Butik, Hüseyn Cavid prospekti 22
+994125109126 / +994505540204
Villeroy & Boch brendi və onun kolleksiyaları haqqında daha çox məlumat almaq üçün saytı ziyarət edin: : https://italdizain.az/ru/brands/villeroy-boch

В 2024 году бутик Villeroy & Boch в Баку отмечает знаменательную дату - история сотрудничества знаменитого европейского бренда с Азербайджаном началась с его открытия в 1999 году. Инициатором и активным участником этого союза стала компания Italdizain, до сих пор представляющая в стране легендарный фарфор Villeroy & Boch.
Партнерство, длящееся уже четверть века, — это символ истинного взаимного уважения и пример надежного делового и творческого союза. Для бренда с почтенной историей, каким является Villeroy & Boch, это особенно значимо. "В Italdizain мы нашли надежного и проверенного временем партнера. На протяжении 25 лет наше сотрудничество основано на взаимном доверии и общих ценностях, что помогает нам достигать самых высоких стандартов в обслуживании наших клиентов в Азербайджане", — подчеркивает Андреас Шенфельдер, директор по продажам Villeroy & Boch. Символично, что годом ранее сам бренд отметил значительную веху: компании исполнилось 275 лет.
Семейная фарфоровая мастерская была основана в 1748 году уроженцем Лотарингии Франсуа Бохом, предприимчивым придворным сталеваром и королевским бомбардиром. Фарфоровая посуда быстро завоевала признание благодаря своему высокому качеству, изысканному дизайну и относительной доступности для широкой аудитории. Франсуа и его сыновья вскоре постигли все тонкости производства фарфора, и семейный бизнес стал успешным предприятием. Спустя около трехсот лет оно превратилось в бренд с солидной историей и одного из законодателей мировой моды на фарфоровое искусство, продукция которого представлена в 125 странах мира. С 1999 года в этот список входит и Азербайджан.
Азербайджанцы воочию увидели выдающиеся изделия легендарной европейской мануфактуры, когда Italdizain открыл первый бутик бренда в Баку. За четверть века ассортимент элегантных фарфоровых изделий — ваз и столовых сервизов, кофейных и чайных пар — расширился в семь раз, а сам бутик значительно увеличился в размерах и даже открыл вторую торговую точку.
Изысканные шедевры Villeroy & Boch нашли верных поклонников и почитателей в Азербайджане. Компания смогла не просто создать клиентскую базу, но и установить настоящие дружеские отношения с покупателями, основанные на взаимном доверии, уважении и общих ценностях.
"В Азербайджане люди очень ориентированы на семью, что отражается в декоре, который они выбирают. Наши классические коллекции, такие как Audun и French Gardens, пользуются здесь особым спросом", - добавляет Андреас Шенфельдер.
В лице Italdizain немецкая мануфактура нашла надежного, проверенного временем партнера, на которого она может рассчитывать в любой ситуации. Развитие художественного вкуса, расширение эстетических горизонтов и погружение в историю фарфорового искусства — цели и ориентиры, которые объединяют Italdizain и Villeroy & Boch на протяжении многих лет.
Партнеры совместно организовали и реализовали десятки совместных проектов, мастер-классов по сервировке, а также образовательных и познавательных мероприятий, посвященных истории прикладного искусства и современным тенденциям сервировки. Среди наиболее значимых событий — сотрудничество с талантливой художницей Лейлой Алиевой, вице-президентом Фонда Гейдара Алиева, которая разработала эксклюзивный дизайн кружки в рамках знаменитой серии New Wave в честь 270-летия бренда.
В год своего 275-летия компания Villeroy & Boch пригласила известных азербайджанских инфлюенсеров посетить мануфактуру в Меттлахе (Германия), чтобы не только погрузиться в богатую историю бренда, но и лично увидеть и оценить кропотливую и искусную работу местных мастеров.
Традиционное украшение новогодней елки на площади перед Девичьей башней фарфоровым декором Villeroy & Boch в форме тарелок стало неотъемлемой частью зимних праздников в Баку. Каждый год дизайн елки обновляется, принося радость и праздничное настроение жителям и гостям города. В декабре 2024 года эта традиция продолжится новой коллекцией новогодних елочных украшений.
Приглашаем вас посетить бутики Villeroy & Boch и познакомиться с изысканными коллекциями немецкой фарфоровой мануфактуры, среди которых посуда и аксессуары, которые украсят ваш интерьер или станут прекрасным подарком для ваших близких и друзей.