“Visa” şirkəti “WoWoman” və “Nargis” jurnalının tərəfdaşlığı ilə “She's next” qlobal kampaniyası çərçivəsində Azәrbaycanda qadın sahibkarlar üçün ödәnişsiz onlayn tәhsil proqramına start verir.
Qlobal təşəbbüs kiçik biznes sahibələri və öz işini açmağı planlaşdıran xanımlar üçün nəzərdə tutulur. Bu proqram, biznesin planlaşdırılması və hüquqi aspektlərindən tutmuş marketinq və işçi heyətinin idarə edilməsinədək müxtəlif sahələrdə qadın sahibkarların bilik və bacarıqlarını artırmağa yönəlir.
Proqram çərçivəsində təşkil olunacaq 8 vebinarda tanınmış sahibkarlar və biznes təlimçiləri nəzəri və praktiki biliklәrini paylaşacaq, öz təcrübələrini bölüşəcək, çətinliklər və onların öhdəsindən gəlmək yolları haqda danışacaqlar, bu da sizə oxşar səhvləri etməməyə kömək edəcək, eləcə də sizi biznes layihələrinizdə ən cəsarətli addımlar atmağa ruhlandıracaq.
Arzu edən hər kəs proqramda iştirak etməyə dəvət olunur!
Vebinarın cədvəli və mövzuları:
Biznesin başlanğıcında qorxu hissinə necə güc gələk 24.04
Fandreyzinq: biznesi açmaq üçün vəsaiti haradan cəlb edək 01.05
Danışıqların aparılması qaydaları və özünə güvənin açarı 08.05
Onlayn məkanda biznesi necə inkişaf edək 15.05
Rəqəmsal marketinq və sosial şəbəkələr 22.05
İşgüzar fəaliyyətin hüquqi aspektləri 29.05
Böhran zamanı necə hərəkət edək 05.06
Emosional zəka – komandanın idarə edilməsində uğur amili 12.06
Proqramda iştirak etmək üçün öncədən qeydiyyatdan keçmək və qapalı Facebook qrupuna daxil olmaq lazımdır.
Qeydiyyat üçün keçid: https://bit.ly/shesnextregister
Facebook qrupuna keçid: http://bit.ly/shesnextazgroup
Keçirilmә formatı:
● 24 aprel – 12 iyun tarixləri arasında 8 vebinar;
● hər bir vebinarın müddəti: 2 saatadək;
● vebinarlar ZOOM platforması vasitəsilə keçirilir;
● vebinarlara qoşulmaq üçün keçidlər sizin qeydiyyat zamanı göstərilmiş elektron poçt ünvanına göndəriləcək.
Proqram çərçivəsində nәlәri әldә edәcәksiniz:
● nəzəri biliklər və ekspertlərin real təcrübəsini əks etdirən praktiki misallar ilə dolğun 8 pulsuz təlim vebinarı;
● hər bir vebinar daxilində “sual-cavab” sessiyası zamanı ekspertlərə öz biznes ideyanız haqqında suallar vermək imkanı
● vebinarların video yazılarına təkrar baxmaq imkanı;
● təşəbbüskar sahibkar xanımlarla tanışlıq sizin üçün ilham, motivasiya və gələcək üçün faydalı əlaqələr mənbəyi olacaq;
● proqramın uğurla başa vurulması barədə sertifikat.
Qlobal təşəbbüs çərçivəsində Nargis və Visa şirkəti güclü qadınların uğur və ilhamlandırıcı hekayələrini paylaşacaq. Biz də hər kəsi #ShesNextbyVisa həşteqi altında öz hekayələrinizi bizimlə bölüşməyə dəvət edirik.

She's Next Empowered by Visa: образовательная онлайн-программа для женщин-предпринимателей из Азербайджана
Компания Visa, в сотрудничестве с журналом NARGIS и платформой WoWoman, в рамках глобальной кампании She's Next Empowered by Visa запускает бесплатную образовательную онлайн-программу для женщин-предпринимателей из Азербайджана.
Глобальная инициатива была создана для поддержки владелиц малого бизнеса и тех, а также для тех, кто только планирует запуск собственного дела и хочет увеличить свою экспертизу в самых разных сферах: от бизнес-планирования и законодательных аспектов, до маркетинга и управления командой.
В рамках программы состоятся 8 вебинаров, на которых известные предприниматели и бизнес-тренеры поделятся теоретическими и практическими знаниями: расскажут о личном опыте построения бизнеса, с какими сложностями им пришлось столнуться и как они их преодолели, что поможет вам избежать похожих ошибок и получить заряд мотивации для самых смелых решений и реализации ваших бизнес-проектов.
Доступ к программе неограничен, участие бесплатное. Мы будем рады видеть вас среди участниц She's Next Empowered by Visa в Азербайджане!
Делимся с вами графиком и темами вебинаров:
Тема вебинара /Дата
Как преодолеть страх на старте бизнеса 24.04
Фандрайзинг: где взять деньги для открытия своего дела 01.05
Правила переговоров и ключ к уверенности в себе 08.05
Как развивать бизнес в онлайне 15.05
Диджитал-маркетинг и социальные сети 22.05
Легальная часть ведение бизнеса 29.05
Как действовать во время кризиса 05.06
Эмоциональный интеллект как ключ к успеху в управлении командой 12.06
Для участия программе необходимо пройти предварительную регистрацию и вступить в закрытую Facebook группу.
Ссылка для регистрации: https://bit.ly/shesnextregister
Ссылка на Facebook группу: http://bit.ly/shesnextazgroup
Формат проведения:
● 8 вебинаров в период с 24 апреля до 12 июня;
● продолжительность каждого вебинара: до 2 часов;
● вебинары будут проходить с использованием платформы ZOOM;
● ссылки на трансляции вебинара будут отправлены на e-mail, указанный при регистрации.
В рамках программы вы получите:
● 8 бесплатных учебных вебинаров с теоретической базой и практическими примерами из реального опыта экспертов;
● сессии "вопрос-ответ" в рамках каждого вебинара, где вы можете задать вопросы экспертам о своей бизнес-идее;
● доступ к видео-записям проведенных вебинаров, к которым вы можете вернуться в любой момент;
● новые знакомства с инициативными предпринимательницами, которые послужат для вас источником вдохновения, мотивации и полезных контактов на будущее;
● сертификат об успешном окончании программы.
В рамках глобальной инициативы Nargis и Visa будут делиться историями успеха и вдохновляющими примерами сильных женщин, и мы приглашаем делиться своими историями под хештегом #ShesNextbyVisa