NARGIS jurnalından uşaqlar üçün “Winter in Azerbaijan” layihəsi çərçivəsində bayram tədbiri
22 dekabr tarixində NARGIS jurnalının “Winter in Azerbaijan” layihəsi çərçivəsində Nargis Fund-un dəstəyi ilə Uşaq Sığınacağı–Reinteqrasiya Mərkəzindən dəvət olunmuş 15 uşağın iştirakı ilə master-klass təşkil olunub.
Bu gün uşaqlar üçün həqiqətən də dolğun, sevincli və səmimi emosiyalarla yadda qalıb. Proqram Port Baku Mall-da yerləşən “Winter in Azerbaijan: Gingerbread City” sərgisinin ziyarəti ilə başlayıb. Burada uşaqlar miniatür zəncəfilli şəhərciklə böyük maraqla tanış olublar.
Daha sonra uşaqlar a’Nanas restoranına yollanıb. Onlar üçün nahar təşkil olunub, ardınca isə zəncəfilli evlərin bəzədilməsinə həsr olunmuş yaradıcı master-klass keçirilib.
Proqramın davamı olaraq uşaqlar Nargis Fund-un dəstəyi ilə inşa edilmiş Bakı Bulvarındakı buz meydançasını ziyarət ediblər. Gün ərzində uşaqları parlaq təəssüratlar, gülüş və sevinc müşayiət edib.
Bu rəngarəng gün tərəfdaşlarımız tərəfindən təqdim olunan hədiyyələrin verilməsi ilə başa çatıb. Bütün tərəfdaşlarımıza, xüsusilə "Bakı Metropoliteninə", "Azərbaycan Hava Yollarına", Glodemia və iTicket şirkətlərinə uşaqlar üçün təqdim etdikləri hədiyyələrə görə səmimi təşəkkürümüzü bildiririk.
Lokasiyalar arasında transferin təşkili və avtobusun təqdim edilməsinə görə BakuBus-a ayrıca təşəkkür edirik.

Праздник для детей от NARGIS в рамках проекта «Winter in Azerbaijan»
22 декабря в рамках проекта журнала NARGIS «Winter in Azerbaijan» состоялся мастер-класс с участием 15 детей из Детского приюта-реинтеграционного центра, приглашённых при поддержке Nargis Fund.
Этот день получился по-настоящему насыщенным, радостным и наполненным искренними эмоциями. Программа началась с посещения выставки «Winter in Azerbaijan» Gingerbread City, расположенной в Port Baku Mall, где дети с интересом познакомились с миниатюрным пряничным городком.
Затем дети отправились в ресторан a’Nanas, где для них был организован обед, а также творческий мастер-класс по украшению пряничных домиков.
Продолжением программы стало посещение катка на Бакинском бульваре, построенного при поддержке Nargis Fund. Яркие впечатления, смех и радость сопровождали детей на протяжении всего дня.
Завершением этого красочного дня стало вручение подарков от наших партнёров. Выражаем искреннюю благодарность всем нашим партнёрам, в частности «Бакинскому метрополитену», «Азербайджанским авиалиниям», Glodemia и iTicket, за подарки, предоставленные детям.
Отдельную благодарность выражаем BakuBus за предоставление автобуса и содействие в организации трансфера между локациями.