NARGIS jurnalından uşaqlar üçün “Winter in Azerbaijan” layihəsi çərçivəsində bayram tədbiri
22 dekabr tarixində NARGIS jurnalının “Winter in Azerbaijan” layihəsi çərçivəsində Nargis Fund-un dəstəyi ilə Uşaq Sığınacağı–Reinteqrasiya Mərkəzindən dəvət olunmuş 15 uşağın iştirakı ilə master-klass təşkil olunub.
Bu gün uşaqlar üçün həqiqətən də dolğun, sevincli və səmimi emosiyalarla yadda qalıb. Proqram Port Baku Mall-da yerləşən “Winter in Azerbaijan: Gingerbread City” sərgisinin ziyarəti ilə başlayıb. Burada uşaqlar miniatür zəncəfilli şəhərciklə böyük maraqla tanış olublar.
Daha sonra uşaqlar a’Nanas restoranına yollanıb. Onlar üçün nahar təşkil olunub, ardınca isə zəncəfilli evlərin bəzədilməsinə həsr olunmuş yaradıcı master-klass keçirilib.
Proqramın davamı olaraq uşaqlar Nargis Fund-un dəstəyi ilə inşa edilmiş Bakı Bulvarındakı buz meydançasını ziyarət ediblər. Gün ərzində uşaqları parlaq təəssüratlar, gülüş və sevinc müşayiət edib.
Bu rəngarəng gün tərəfdaşlarımız tərəfindən təqdim olunan hədiyyələrin verilməsi ilə başa çatıb. Bütün tərəfdaşlarımıza, xüsusilə "Bakı Metropoliteninə", "Azərbaycan Hava Yollarına", Glodemia və iTicket şirkətlərinə uşaqlar üçün təqdim etdikləri hədiyyələrə görə səmimi təşəkkürümüzü bildiririk.
Lokasiyalar arasında transferin təşkili və avtobusun təqdim edilməsinə görə BakuBus-a ayrıca təşəkkür edirik.

A Holiday for Children by NARGIS Magazine as Part of the “Winter in Azerbaijan” Project
On 22 December, as part of Winter in Azerbaijan, a project by NARGIS Magazine, a special masterclass was held with the participation of 15 children from the Children’s Shelter and Reintegration Centre, invited with the support of the Nargis Fund.
The day proved to be truly engaging, joyful, and filled with sincere emotions. The programme began with a visit to the Winter in Azerbaijan: Gingerbread City exhibition at Port Baku Mall, where the children enthusiastically explored the miniature gingerbread town.
The children then headed to the a’Nanas restaurant, where they enjoyed lunch followed by a creative gingerbread house-decorating workshop.
The programme continued with a visit to the ice rink on Baku Boulevard, built with the support of Nargis Fund. Bright impressions, laughter, and joy accompanied the children throughout the day.
The colourful day concluded with the presentation of gifts from our partners. We express our sincere gratitude to all our partners, in particular Baku Metro, Azerbaijan Airlines, Glodemia, and iTicket, for the gifts provided to children.
Special thanks go to BakuBus for providing transportation and assisting with the organisation of transfers between locations.
This day served as yet another reminder of how important it is to share warmth, care, and attention.