NARGIS Nəşriyyat evinin "Winter in Azerbaijan" adlı yeni sərgisi açıldı
Yeni il mövsümü yaxınlaşır və bununla birlikdə ənənəvi “Gingerbread City” də geri qayıdır! Dekabrın 1-də “Port Baku Mall”da açılan sərgi bu il Azərbaycan bayrağındakı aypara və səkkizguşəli ulduzdan ilhamlanıb və “Winter in Azerbaijan” adlandırılıb. Bayram əhval-ruhiyyəsini yaşamaq istəyirsinizsə, bu tədbiri qaçırmayın!
NARGIS Nəşriyyat evi mütəmadi olaraq ictimai həyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən irimiqyaslı tədbirlər təşkil edir. Adətən bayram günlərində keçirilən bu sərgidə Bakı şəhərinin abidələri və Azərbaycan adət-ənənələrinə aid atributlar miniatür formada nümayiş etdirilir. Layihənin ideyası “NARGIS” jurnalının baş redaktoru Ülviyyə Mahmuda məxsusdur.
Sərgi Azərbaycanın peşəkar şirniyyatçıları və memarları tərəfindən hazırlanıb. Aypara və səkkizguşəli ulduz formasında dizayn edilmiş maketdə ölkəmizin rəmzləri və zəngin mədəni irsi əks olunmuşdu.
NARGIS komandası “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-yə, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-yə, “Azərpoçt” MMC-yə, “Bakı Metropoliteni” QSC-yə, Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinə, Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinə, “Wolt” çatdırılma şirkətinə, MasterCard-a, “Push30” MMC-yə, “Miniboss Business School” tədris mərkəzinə, “Medsol” MMC-yə, “Kidsberry” mağazasına, “Glodemia” tədris mərkəzinə, “İTicket” MMC-yə, “The Attack” kafesinə və “a’Nanas” restoranına verdiyi dəstəyə görə minnətdarlığını bildirir.
Sərginin keçirilməsi üçün məkan ayırdığına görə Port Baku Mall ticarət mərkəzinə xüsusi təşəkkürümüzü bildiririk.
Sərginin rəsmi açılışı 1 dekabr tarixində baş tutub və 15 yanvar 2026-cı il tarixinədək davam edəcək. Giriş ödənişsizdir.

The New Year season is approaching, and with it, the traditional “Gingerbread City” returned! Opening on December 1 at Port Baku Mall, this year’s exhibition was inspired by the crescent and eight-pointed star on the Azerbaijani flag and was titled “Winter in Azerbaijan.” If you want to immerse yourself in the festive mood, don’t miss this event!
NARGIS Publishing House regularly organises large-scale events covering various areas of public life. Usually held during the holiday season, this exhibition showcases miniature models of Baku’s landmarks and attributes related to Azerbaijani customs and traditions. The project’s concept belongs to Ulviyya Mahmud, Editor-in-Chief of NARGIS magazine.
The exhibition was prepared by Azerbaijan’s professional confectioners and architects. The model, designed in the shape of a crescent and an eight-pointed star, reflected the symbols and rich cultural heritage of our country.
The NARGIS team extends its gratitude to Azerbaijan Airlines CJSC, Azerbaijan Railways CJSC, Azerpost LLC, Baku Metro CJSC, the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan, Baku City Circuit Operations Company, Wolt delivery service, MasterCard, Push30 LLC, Miniboss Business School training center, Medsol LLC, Kidsberry store, Glodemia training center, iTicket LLC, The Attack café, and a’Nanas café-bakery for their support.
We express our special appreciation to Port Baku Mall for providing the venue for the exhibition.
The official opening of the exhibition took place on December 1 and it will run until January 15, 2026. Admission is free.