NARGIS Nəşriyyat evinin "Winter in Azerbaijan" adlı yeni sərgisi açıldı
Yeni il mövsümü yaxınlaşır və bununla birlikdə ənənəvi “Gingerbread City” də geri qayıdır! Dekabrın 1-də “Port Baku Mall”da açılan sərgi bu il Azərbaycan bayrağındakı aypara və səkkizguşəli ulduzdan ilhamlanıb və “Winter in Azerbaijan” adlandırılıb. Bayram əhval-ruhiyyəsini yaşamaq istəyirsinizsə, bu tədbiri qaçırmayın!
NARGIS Nəşriyyat evi mütəmadi olaraq ictimai həyatın müxtəlif sahələrini əhatə edən irimiqyaslı tədbirlər təşkil edir. Adətən bayram günlərində keçirilən bu sərgidə Bakı şəhərinin abidələri və Azərbaycan adət-ənənələrinə aid atributlar miniatür formada nümayiş etdirilir. Layihənin ideyası “NARGIS” jurnalının baş redaktoru Ülviyyə Mahmuda məxsusdur.
Sərgi Azərbaycanın peşəkar şirniyyatçıları və memarları tərəfindən hazırlanıb. Aypara və səkkizguşəli ulduz formasında dizayn edilmiş maketdə ölkəmizin rəmzləri və zəngin mədəni irsi əks olunmuşdu.
NARGIS komandası “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-yə, “Azərbaycan Dəmir Yolları” QSC-yə, “Azərpoçt” MMC-yə, “Bakı Metropoliteni” QSC-yə, Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinə, Bakı Şəhər Halqası Əməliyyat Şirkətinə, “Wolt” çatdırılma şirkətinə, MasterCard-a, “Push30” MMC-yə, “Miniboss Business School” tədris mərkəzinə, “Medsol” MMC-yə, “Kidsberry” mağazasına, “Glodemia” tədris mərkəzinə, “İTicket” MMC-yə, “The Attack” kafesinə və “a’Nanas” restoranına verdiyi dəstəyə görə minnətdarlığını bildirir.
Sərginin keçirilməsi üçün məkan ayırdığına görə Port Baku Mall ticarət mərkəzinə xüsusi təşəkkürümüzü bildiririk.
Sərginin rəsmi açılışı 1 dekabr tarixində baş tutub və 15 yanvar 2026-cı il tarixinədək davam edəcək. Giriş ödənişsizdir.

Издательский дом NARGIS открыл новую выставку «Winter in Azerbaijan»
Приближается сезон Нового года, а вместе с ним возвращается и традиционный «Gingerbread City»! Выставка «Winter in Azerbaijan» открыл свои двери 1 декабря в Port Baku Mall. В этом году инсталляция вдохновлена полумесяцем и восьмиконечной звездой на флаге Азербайджана. Если хотите ощутить праздничное настроение, то не пропустите это событие!
Издательский дом NARGIS регулярно организует масштабные мероприятия, охватывающие различные сферы общественной жизни. Обычно проводимая в праздничные дни, эта выставка представляет миниатюрные модели бакинских достопримечательностей, а также атрибуты, связанные с азербайджанскими обычаями и традициями. Идея проекта принадлежит главному редактору журнала NARGIS, Ульвие Махмуд.
Выставку подготовили профессиональные кондитеры и архитекторы Азербайджана. Макет, выполненный в форме полумесяца и восьмиконечной звезды, отразил символы и богатое культурное наследие нашей страны.
Команда NARGIS выражает благодарность ЗАО «Азербайджанские Авиалинии», ЗАО «Азербайджанские железные дороги», ООО «Азерпочта», ЗАО «Бакинский метрополитен», Министерству по чрезвычайным ситуациям Азербайджанской Республики, Операционной компании «Baku City Circuit», службе доставки «Wolt», MasterCard, ООО «Push30», учебному центру «Miniboss Business School», ООО «Medsol», магазину «Kidsberry», учебному центру «Glodemia», ООО «iTicket», кафе «The Attack» и кафе-пекарне «a’Nanas» за оказанную поддержку.
Мы выражаем особую благодарность торговому центру Port Baku Mall за предоставленную площадку для проведения выставки.
Официальное открытие выставки состоялось 1 декабря, и она будет открыта для посещения до 15 января 2026 года.Вход свободный.