Metal öküz ili 12 fevral 2021-ci il tarixində başlayır. Lakin əslində yeni il 2 dekabr 2020-ci ildə – qış gündönümündə başlayıb. Və il iki planetin - Yupiter və Saturnun Dolça nişanına keçidi zamanı başlayıb, bu da Dolça dövrünə tam hüquqlu keçid hökmü verir. Yupiterin Dolça bürcündə olması – cəmiyyətdə öz mövqeyini genişləndirməyə cəhd göstərmək, birləşmək üçün həmfikirlərinin axtarışı, azadlıq və qardaşlıq prinsiplərinin yayımıdır, amma bu mənəvi yaxşılığın və pisliyin dəqiq bölünməsidir. Saturn Dolça bürcündə orijinal inkişaf sisteminə tələbatı, daxili azadlıq və şəxsi mənəvi yüksəkliy istəyidir. Öküz ili həmişə yuvalarını və əmlakını qoruyan zəhmətkeşlərə və ailəcanlılara uğur gətirəcək. Uğur inadkar və dözümlülərin üzünə güləcək!
Model: Aynur Guzel
Qoçlar tez bir zamanda gələcək planlarını dəyişməli və yeni şəraitə uyğunlaşmalı olacaqlar. Sosial layihələrdə dostlarınıza və həmfikirlərinizə arxalanacağınız yeni perspektivlər açılacaq. İstənilən sosial platformalarda dünyanı yaxşılaşdırmaq üçün səy göstərən insanları birləşdirən müttəfiq komanda yığa bilərsiniz. Yeganə şərt - səy göstərmək və öz üzərinizə götürdüyünüz vəzifəyə məsuliyyət ilə yanaşmaqdır. Bu sizi əhəmiyyətli edəcək və ilin sonuna sizə şöhrət və uğur qazandıracaq.
Model: Murad Gulubayli
Buğa bürcü altında doğulanları tale peşə və karyera seçiminə ciddi yanaşmağa məcbur edir. Yalnızca gəlir deyil sizi pulsuz qoymayacaq arzunuzun arxasınca getməyi düşünməyinizin vaxtıdır. Fəal və cəsur olun, uyğun vaxtı gözləmək lazım deyil, çünki yeni il ən uyğun vaxtdır. Əsas məqsədi təsdiqləməyin və uzatmadan ipi əlinizə almağın tam zamanıdır. Əks halda gündəlik problemlərin içində uzun müddət batıb qalacaqsınız.
Model: Teymur Aslanov
Əkizlər bürcünün bu ilki strategiyası, məlumat cəngəlliyindən çox dəyərli bir şeyi çıxarmaq və sanki bilik körpüsü yaradaraq onu ötürmək üçün bir fürsətdir. Sizin üçün vacib olanları öyrətməyin vaxtıdır, biliklərinizi artırmağın və əxlaq və mənəviyyatla zənginləşdirməyin vaxtıdır. O zaman sizi ciddi qarşılamağı öyrənəcəklər, bu o deməkdir ki, ciddi layihələrə qapılar açılacaq və xüsusilə Vətəndən kənarda qlobal planlar reallaşacaq. Qoruyub qiymətləndirilməli olduğunuz partnyorluq münasibətləri də əhəmiyyət daşıyacaq.
Model: Aisel
Xərçəng bürcü altında doğulanlar üçün cəsarət toplayıb və özlərinə qapanmaqdan qurtulmağın tam vaxtıdır! Bu il mütləq risk almalısınız! Pul vəsaitini, bəlkə də mirası düzgün şəkildə idarə etmək lazımdır. Maliyyə məsələlərini həll etmək və öncədən hazırlaşıb həmişə olduğu kimi təxirə salmamaq yaxşı olardı. Öncədən planlaşdırılan kapital uğurlu olacaq. Kiminsə ezoterika dünyasına qərq olmaq arzusu yaranacaq, siz öz ruh halınızı götür qoy edib və çoxdankı qorxuların öhdəsindən gələ biləcəksiniz.
Model: Tural Asadov
Şir bürcü altında doğulanların partnyorluq əlaqələrini yaxşılaşdırmaq və ikinci yarılarını sevindirmək imkanları olacaq. Düzdür, bunun üçün “taxtdan enmək” və sevgi sahəsində çalışıb-çabalamaqları lazımdır. Subay Şirlər üçün isə Amur qapıları açılacaq və parlaq hisslər onları gözlənilmədən bürüyəcək. Açılış fürsətlərini əldən verməməyə çalışın və rəsmi münasibətlərə girməkdən çəkinməyin. Bu bürcün işguzar nümayəndələri uzun müddətli etibarlı iş ortaqları əldə edəcəklər.
Model: Elnara Bakir
Gündəlik həyatda və işdə günah hissi yükünü daşıyan Qızlar nəhayət ki, layiqincə dəyərləndiriləcəklər. Amma bu onların istirahət edəcəkləri demək deyil! İstənilən sahədə kifayət qədər iş olacaq, lakin bu əvəzolunmazlıq və əhəmiyyətli olmaq hissi verərək sevindirəcək. Sizə və sizin köməyinizə həqiqətən ehtiyac duyulacaq. Fədakarlıq və vacib bir şeyə xidmət etmək vəziyyəti sizi xeyriyyəçilik sahəsində ciddi sosial layihələrə cəlb edəcək. Kimsə yəqin ki, iman və ümumiyyətlə ibadət məsələrini yenidən nəzərdən keçirəcək.
Model: Naila Aliyeva
Tərəzilər üçün yaradıcılıq sahələri açılacaq, ancaq xəyallarınızı reallaşdırmaq üçün çox çalışmalısınız. Gücünüzə şübhə etməyin, bacarıqlarınız mütləq qiymətləndiriləcək. Ailəli Tərəzilərin övlad sahibi olmaları yaxşı olardı, övladınız sizi qoruyan mələklər olacaqdır. Tənhalar öz digər yarısını tapa biləcək və eşq sehrinə qərq olacaqlar. Qətiyyətli olun və yeniliklərə açıq olun.
Model: Laman
Əqrəblərin əmlak alışında, öz yuvalarını qurmaqda və möhkəmləndirməkdə üzlərinə uğur güləcək. Siz əcdadlarınızın qoruması altında olacaqsınız, səy və iradə gücü göstərərək Vətəninizdə bütün sahələrdə uğur qazana biləcəksiniz. Yaxınlarınızı özünüzə tabe etməməyə çalışın, komanda oyunçusu olmağı öyrənin. Ailəniz və yaxınlarınız sizin qayğınızı və diqqətinizi tələb edəcək.
Model: La Mia Colazione
Oxatanları eşidilmələri və qəbul edilmələri üçün kommunikasiyada öz imkanlarına baxış açılarını başqa cür dəyərləndirməlidirlər. Siz özünüzü başqa cür təqdim etməyi öyrənməlisiniz. Biliyə can atmaq və yeni bir şey öyrənmək həyatda düzgün naviqator seçməyə kömək edəcək. Yeni əlaqələr, səfərlər uğurlu perspektivlər açacaq. Yeni və bilinməyənlərin axtarışında yaxınlarınızın, əsasən də sevdiklərinizin inamını itirəcəksiniz.
Model: Rashidah Suleymanova
Yeni il ərəfəsində maliyyə sahəsində uğur oğlaq Bürclərinin üzünə gülə bilər. Bütün il ərzində sizin öz biznesinizi genişləndirmək və ya maaş artımını tələb etmək imkanınız olacaq. Lakin pullarınızı şopinqə və ya səyahətlərə xərcləmək lazım deyil, yaxşısı budur, bağ evi və ya keyfiyyətli mebel alasınız, ya da əsaslı təmir edəsiniz. Əgər siz düzgün həyat tərzi tərəfdarısınızsa, o zaman sizin energetikanız əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşacaq. Odur ki, prioritetləri gözdən keçirmək lazımdır.
Model: Anastasia Gizerskaya
Yeni ilin Fortunası uzun müddətdir üzərində işlədikləri ideyaların həyata keçirilməsi üçün Dolça bürcü altında doğulanların üzünə gülümsəyəcək. Sizin yeni planlarınız olacaq, hətta ən orijinal və ilk baxışda gülünc görünən layihələri ətrafdakılar gözəl qarşılayacaq. Çalışın düşüncələrinizi həyata keçirmək üçün torpaq bürclərindən dəstək alasınız, ilin sonunda maliyyə gəliri şəklində bonuslardan məmnun olacaqsınız.
Model: Feliks Vishnevetskiy
Balıqlar üçün Yeni ildə bilinməyənlərin üstü açılacaq, lakin sirlərlə üzləşmək və məsuliyyətdən qaçmamaq üçün səbrli olmaq və cəsarət toplamaq lazımdır. Özünüzü ezoterika sahəsində sınaya, ya da gizli təşkilata daxil ola bilərsiniz, gizli bacarıqlarınızı inkişaf etdirmək və gücləndirmək üçün şansınız böyükdür. Bu cür dəyişikliklər fonunda xroniki xəstəliklər yarana bilər, özünüzə və yaxınlarınıza qarşı diqqətli olun!
Moёt & Chandon şampanı uğur, lüks və zərafət simvoludur. Tarixi 1743-cü ildən başlayan Moёt & Chandon evi dünyanı ilk dəfə şampanla tanış etdi. Yüksək keyfiyyətli şərabları, əfsanəvi ənənələri və yenilikçi ruhu ilə ən qədim və məşhur şampan evi olaraq bu şöhrəti layiqincə daşıyır. 270 ildən çoxdur ki, Moёt & Chandon şampanı olmadan əsl ziyafət gecələrini təsəvvür etmək mümkün deyil. Moёt & Chandon bütün hadisələr, əhvallar və dadlar üçün uyğun olan unikal şərabların geniş seçimini təklif edərək şampan sehrini bütün dünya ilə paylaşır. Moёt İmpérial nişanından "Grand Vintaje Collection" kolleksiyasına qədər, Moёt Rosé İmpérial-dan Moёt İce İmpérial-a qədər hər növ şampan öz möhtəşəmliyi ilə heyran edir, əla keyfiyyəti valeh edir, parlaq və əlvan meyvə buketi, ləziz dadı və incə ətri ilə cəlb edir.

Гороскоп на 2021 год для каждого знака зодиака
Год Металлического Быка начинается 12 февраля 2021 года. Однако, по сути, новый год уже начался 21 декабря 2020-го – в день зимнего солнцестояния. И начался он с перехода двух планет – Юпитера и Сатурна – в знак Водолея, что было неким вердиктом полноправного вступления в эпоху Водолея. Юпитер в Водолее – это стремление расширить свою позицию в социуме, поиск единомышленников для объединения и транслирования принципов свободы и братства, но это и четкое разделение добра и зла в духовном мире. Сатурн в Водолее – это потребность в оригинальной системе развития, внутренняя свобода и высота личных духовных устремлений.
Год Быка всегда несет удачу трудолюбивым и семейным, защищая очаг и имущество. Удача улыбнется упорным и выносливым!
Модель: Aynur Guzel
Овнам придется спешно менять свои далекоидущие планы и адаптироваться в новых, сложившихся обстоятельствах. Откроются новые перспективы для социальных проектов, в которых нужно будет опираться на друзей и единомышленников. Вы можете создать команду союзников, которых будет объединять стремление улучшить мир на любых социальных платформах. Единственное условие – усердие и личная ответственность в принятии на себя обязательств. Все это сделает вас значимым и может привести к славе и успеху уже к концу года.
Модель: Murad Gulubayli
Тельцов судьба подгоняет серьезно отнестись к карьере и выбору профессии. Пора думать не только о заработке, но и пойти за своей давней мечтой. Воплощая эту мечту в реальность, без денег вы не останетесь! Будьте активнее и смелее, не стоит ждать удобного случая, он уже наступает в новом году. Самое время утвердить свои основные цели и не мешкая взять, что называется «быка за рога». Иначе рискуете погрязнуть в текущих проблемах надолго.
Модель: Teymur Aslanov
Стратегия Близнецов в этом году – это возможность из огромного потока информации выудить что-то более ценное, и обязательно передать эти знания дальше. Пора определить, что стало для вас важным и углублить свои знания. И тогда вас научатся принимать серьезно, а значит, откроются двери для серьезных проектов, а также появится возможность заняться реализацией глобальных планов, особенно за пределами родины. Важными будут и партнерские отношения, которые стоит беречь и ценить.
Модель: Aisel
Ракам самое время набраться смелости и вылезать из своей скорлупы! В этом году вам непременно нужно рисковать! Стоит грамотно распорядиться капиталом, возможно даже наследством. Придется решать финансовые вопросы и хорошо бы подготовиться заранее, а не откладывать на потом, как обычно. Заранее спланированные вложения будут удачны. У кого-то появится желание окунуться в мир эзотерики и вы сможете разобраться в дебрях своей души и преодолеть давние страхи.
Модель: Tural Asadov
Львам представится возможность улучшить свои партнерские отношения и порадовать свою половинку. Правда, для этого потребуетя «спуститься с трона» и похлопотать на поприще любви. Свободным же Львам и Львицам откроются врата Амура, и яркие чувства накроют нежданно-негаданно. Попробуйте не упустить открывающиеся возможности и смело вступайте в официальные отношения. Деловым представителям этого знака предстоит обзавестись надежными партнерами по бизнесу на долгие годы.
Модель: Elnara Bakir
Девы, обремененные чувством долга и кучей обязанностей в быту и на работе, наконец-то будут оценены по достоинству. Но это не значит, что придется отдыхать! Работы на любом поприще будет предостаточно, но это будет радовать, придавая значимость и ощущение незаменимости. В вас и в вашей помощи действительно будут нуждаться многие. Состояние самопожертвования и служения чему-то важному сделает вас сопричастным к серьезным социальным проектам в сфере благотворительности. Возможно, кто-то будет пересматривать для себя вопросы веры и служения в целом.
Модель: Naila Aliyeva
Весам откроются просторы творчества, но нужно потрудиться, чтобы мечты стали реальностью. Не стоит сомневаться в своих силах, ваши таланты обязательно будут признаны. Семейным Весам хорошо бы обзавестись потомством, ваши детки станут вашими ангелами- хранителями. Одинокие смогут найти свою половинку и раствориться в чарах любви. Будьте решительны и открыты всему новому!
Модель: Laman
Скорпионам удача улыбнется в приобретении недвижимости, построении и укреплении своего домашнего очага. Вы будете под защитой предков и можете стать успешными на любом поприще у себя на Родине, проявляя усердие и силу воли. Постарайтесь не прогибать под себя близких, учитесь быть командным игроком. Семья и близкие потребуют вашей опеки и участия.
Модель: La Mia Colazione
Стрельцам, чтобы быть услышанными и принятыми следует по-новому посмотреть на собственные возможности в коммуникации. Вам придется учиться по-новому преподносить себя. Тяга к знаниям и постижение нового поможет взять правильный ориентир в жизни. Новые контакты, поездки откроют удачные перспективы. В погоне за новым и неизведанным не потеряйте доверие своих близких, особенно любимых.
Модель: Rashidah Suleymanova
Козерогам в канун Нового года может улыбнуться удача в финансовой сфере. В течение всего года у вас будет возможность расширить свой бизнес или потребовать повышение зарплаты. Однако не стоит транжирить свои деньги на шопинг или поездки, лучше обзавестись загородным домом или сделать капитальный ремонт, а также приобрести качественную мебель. Если вы приверженцы здорового образа жизни, ваша энергетика будет существенно улучшаться, так что стоит пересмотреть приоритеты.
Модель: Anastasia Gizerskaya
Водолеям новогодняя фортуна улыбнется реализацией давно взрощенных идей. У вас появятся новые планы, и даже самые оригинальные и нелепые, на первый взгляд, проекты будут восприниматься окружающими благосклонно. Постарайтесь заручиться поддержкой земных знаков для осуществления задуманного и уже в конце года будете приятно порадованы бонусом в виде финансовой прибыли.
Модель: Feliks Vishnevetskiy
Рыбам к Новому году откроются врата в неизведанное, но стоит запастись терпением и мужеством, чтобы взглянуть тайнам в лицо и не улизнуть от ответственности. Вы можете попробовать себя на поприще эзотерики, или вступить в тайную организацию, у вас есть все шансы развить и укоренить свои оккультные способности. На фоне таких перемен могут обостриться хронические заболевания, будьте внимательны к себе и близким!
Шампанское Moët & Chandon – это символ успеха, роскоши и изысканности. Именно Дом Moët & Chandon, история которого начинается с 1743 года, познакомил мир с шампанским. Известный своими винами высшего качества, легендарными традициями и новаторским духом, он по праву пользуется славой одного из самых старинных и знаменитых шампанских домов.
Более 270 лет без шампанского Moët & Chandon невозможно представить себе настоящую вечеринку. Moët & Chandon делится магией шампанского со всем миром, предлагая широкий выбор уникальных вин, подходящих для различных поводов, настроений и вкусов. От знакового Moët Impérial до винтажной коллекции Grand Vintage Collection, от Moët Rosé Impérial до уникального в своем роде Moët Ice Impérial – каждый сорт шампанского ослепляет своим великолепием, восхищает отменным качеством, соблазняет ярким и насыщенным фруктовым букетом, изысканным вкусом и тонким ароматом.