Roma, İtaliya, 19 fevral 2026-cı il.
Öz nəslinin ən təsirli sənətçilərindən biri olan Dua Lipa bədii azadlıq, səmimilik və yaradıcılıq bütövlüyünə dərin sadiqliklə səciyyələnən parlaq beynəlxalq karyera qurub. Çoxsaylı “Qremmi” və BRIT mükafatlarının laureatı olan, dünya üzrə milyardlarla dinlənmə göstəricisinə sahib sənətçi müasir mədəniyyətin güclü və təsirli səsinə çevrilib.
“Dua Lipa hüquq və azadlıqların genişləndirilməsi ilə bağlı müasir baxışı təcəssüm etdirir və bu baxış Bvlgari-nin dəyərləri ilə dərin şəkildə səsləşir. O, uğur anlayışını yenidən şərh edən güclü və özünəməxsus səsdir və istedadı ilə özünəinamı sayəsində dünyanın hər yerində qadınları daxili güclərini üzə çıxarmağa ruhlandırır. Biz onu qlobal brend ambassadoru kimi böyük qürurla salamlayırıq və birlikdə bu həyəcanverici yeni səhifəyə başlayırıq”, – deyə Bvlgari şirkətinin baş icraçı direktorunun müavini və 1 iyul 2026-cı ildən etibarən baş icraçı direktor səlahiyyətlərini icra edəcək Laura Burdeze bildirir.
“Bvlgari kimi ikonaya çevrilmiş bir brendlə əməkdaşlıq etmək inanılmazdır. Özündə özünəinamı, yaradıcılığı və müasir qadınlığı birləşdirən bir Evə qoşulmaqdan böyük sevinc və həyəcan hissi keçirirəm. Onun zinət əşyaları obrazı hər zaman mükəmməl şəkildə tamamlayaraq onu həqiqətən canlı və parlaq edir”, – deyə Dua Lipa qeyd edir.

Rome, February 19th, 2026.
One of the most influential artists of her generation, Dua Lipa has built a remarkable global career defined by artistic freedom, authenticity and a strong commitment to creative integrity. With multiple Grammy and BRIT Awards to her name and billions of streams worldwide, she has established herself as a powerful and enduring voice in contemporary culture.
“Dua Lipa embodies a contemporary vision of empowerment and freedom that deeply resonates with Bvlgari’s values. She is a strong, authentic voice who redefines success, and through her artistry and confidence inspires women around the world to embrace their inner strength. We are proud to welcome her as our Global Brand Ambassador and to begin this exciting new chapter together.” says Laura Burdese, Bvlgari Deputy CEO and Bvlgari CEO as of July 1, 2026.
“It is incredibly special to work alongside an iconic brand like Bvlgari, and I'm thrilled to be part of a house that embodies confidence, creativity, and modern femininity. Their pieces always add the perfect finishing touch, transforming a look into a real moment.” – comments Dua Lipa.